data

  Kiedy w 1522 r. Magellan wraz ze swoimi towarzyszami dotarł do Wysp Zielonego Przylądka o jeden dzień później, nikt nie potrafił tego wyjaśnić. Mieszkańcy wyspy i sami Hiszpanie mieli zupełnie odmienne teorie odpowiadające na pytanie: "Jaki jest dzisiaj dzień?". Pomimo skrupulatnego prowadzenia dzienników pokładowych, coś się ewidentnie nie zgadzało. Wówczas jeszcze nikt nie wiedział, że istnieje umowna linia zmiany daty.

  Dlaczego niektórzy z nas świetnie zapamiętują ważne daty, takie jak np. urodziny czy imieniny bliskich, a innym sprawia to niezwykłą trudność?

  Po romantycznych zaręczynach nadchodzi czas planowania ślubu. Wciąż myślicie z partnerem o odpowiedniej dacie? Wraz z numerologiem Sylwestrem Chordeckim oraz organizatorką wesel, Kamilą Romanow, zdradzamy jakie cyfry uznawane są za szczęśliwe, a jakich unikać.

  Matury w 2022 roku będą trwały łącznie 13 dni. Zaczynają się 4 maja i kończą 20, w tym czasie uczniowie będą przystępowali do egzaminów kończących edukację. O której godzinie i kiedy będą konkretne przedmioty? Czy w 2022 matura odbędzie się normalnie?

  Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. To najważniejsze święto chrześcijańskie, które jest ruchome - wypada więc w różnych terminach. Kiedy wypada Wielkanoc w tym roku? Czym jest Triduum Paschalne i jakie obrzędy obejmuje?

  Oszuści nie ustają w wymyślaniu nowych sposobów na to, by przechwycić nasze dane osobowe i pieniądze. Po metodzie na wnuczka, loterię czy pracownika banku, teraz wysyłają fałszywe sms-y z informacją o wyznaczeniu kolejnej daty szczepienia. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by nie zainstalować złośliwej aplikacji, która umożliwi przestępcom dostęp do bankowości elektronicznej i serwisów społecznościowych.

  Dzień Ojca to okazja, żeby złożyć życzenia tacie czy obdarować go miłym prezentem. Jest też przyczynkiem do tego, by zastanowić się nad rolą ojcostwa we współczesnym świecie. W Polsce obchodzimy to święto 23 czerwca. Jednak niebawem może się to zmienić.