dalekie podróże

    dalekie podróże

    Poznali się jako nastolatkowie. Oboje pływali łódkami, ale dopiero wspólny rejs pozwolił im się bliżej poznać. Dziś Anna Petrykowska i Marcin Wągiel stanowią zgrany duet nie tylko w życiu, ale również w pracy. Z miłości do ukochanej Marcin zainteresował się naprawą zabytkowych, starych jachtów. Obecnie jest jednym z najlepszych szkutników na świecie. Razem założyli fundację, która zajmuje się renowacją najważniejszych dla polskiego żeglarstwa jednostek.

    Tym razem Martyna Wojciechowska wybrała się za koło podbiegunowe, dokładnie do Jamalu. Czego szukała w północnej Rosji? Kogo tam spotkała? I czy spróbowała tradycyjnego dania z surowego renifera? Dziennikarka o swojej ostatniej podróży opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

    Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadło małżeństwo Jagielskich. Grażyna i Wojciech opowiedzieli o swoich najdalszych podróżach i o nowej książce. Dlaczego podróżniczka zdecydowała się na samotną i niebezpieczną podróż do Amazonii? Jakie były tego konsekwencje? I dokąd Jagielscy wybiorą się w najbliższym czasie?

    Arkady Fiedler był podróżnikiem i pisarzem. Jego książkami zaczytywała się cała Polska. Dlaczego książki Fidlera wciąż są takim fenomenem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy potomków słynnego podróżnika. Jak wspomina go syn Marek? I w jaki sposób wnukowie dbają o pamieć po dziadku?