choreografia

  choreografia

  Początkowo choreografia dotyczyła serii następujących po sobie kroków, skrupulatnie odtwarzanych przez tancerzy. Z czasem ewoluowała w przedstawienia taneczne. Zawód choreografa zyskał na znaczeniu i zdecydowanie wyszedł z ukrycia. Dzisiaj choreograf uważany jest nie tylko za nauczyciela kroków tanecznych, ale poniekąd też reżysera widowisk tanecznych.

  Grupa Fair Play Crew powstała 20 lat temu. Stworzyło ją sześciu chłopaków z Grajewa, których połączyła miłośc do muzyki. W ciągu tych 20 lat dzialalności artystycznej zdobyli wiele nagród. Z tancerzami i choreografami z Fair Play Crew spotkała się podczas obozu tanecznego w Krakowie Ania Wendzikowska.

  Gość Dzień Dobry TVN choreograf Blake McGrath pracował m.in. z Madonną, Beyonce i Britney Spears. Przyjechał do naszego kraju, aby wziąć udział polskiej edycji You Can Dance. Czy podczas współpracy z gwiazdami narzuca im swoje pomysły na choreografię? Czy któraś z nich nie potrafi tańczyć? Jak ocenia polskich tancerzy?

  Tuputan, choć nie lata, niewątpliwie jest dywanem magicznym. Dzieci mogą w łatwy sposób nauczyć się skomplikowanych układów choreograficznych poruszając się po prostu wzdłuż kolorowych linii. Zobaczcie jak to działa! Gościem Dzień Dobry TVN były: Mariola Stryja, autorka metody Tuputan oraz nauczycielka wychowania przedszkolnego w Gliwicach, a także Magdalena Ziółkowska - nauczycielka rytmiki i kształcenia słuchu w Szkole Muzycznej w Gliwicach.

  Wywołał spore zainteresowanie po tym, jak na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił wraz z gwiazdą disco polo Tomaszem Niecikiem. Widzom zapadły w pamięci jego niespotykany talent taneczny i niebanalna choreografia. Kim jest słynny Lodołamacz? Czy ma dystans do tego co robi? Od ilu lat ćwiczy na siłowni? Czym się zajmuje zawodowo? Z Rafałem Iwaniukiem rozmawiali prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop. Czy Marcin Prokop wygrał z "Lodołamaczem" w siłowaniu na rękę?

  Razem z Justinem pracują już 13 lat. Co Marty Kudelka - choreograf Justina - robi w Polsce? Jak wygląda współpraca z Justinem? Jak zmienia się choreografia na przestrzeni lat? Marty Kudelka, w Dzień Dobry TVN, opowiedział o swoim problemie z alkoholem oraz o wpływie, jaki wywarł na jego pracę. Jak ocenia polskich tancerzy i choreografów? Na scenie Dzień Dobry TVN jego układ do muzyki Justina Timberlake’a zatańczyli: Roofi i jego grupa.