cerkiew

    Na Podlasiu znajduje się Skit Odrynki, czyli prawosławna pustelnia. Miejsce to jest ochoczo odwiedzane przez turystów. Ojcowie zbudowali nawet przystań dla kajakarzy, by w trakcie spływu Narwią mogli się zatrzymać.

    Wielkanoc w prawosławiu obchodzona jest zgodnie z kalendarzem juliańskim. W związku z tym prawosławne święta obchodzi się zgodnie z cyklem solarnym. Kiedy wypada Wielkanoc i Wielka Sobota w Cerkwii w 2022 roku? Jakie wielkanocne tradycje pielęgnują osoby wyznania prawosławnego?

    Kamil Zubel to rolnik, który poświęcił się wyjątkowej misji. Wraz z lokalną społecznością ratuje zabytkową cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Grabówce. Budynek to skarbnica historii - jakie skrywa tajemnice?

    W Białym Borze, niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem, stoi najmłodszy zabytek w Polsce. Jest to cerkiew projektu Jerzego Nowosielskiego, która ma zaledwie 23 lata. Jakie były okoliczności jej powstawania? Dlaczego świątynia na początku nie przypadła wiernym do gustu? Zobaczcie!

    6 stycznia to nie tylko Święto Trzech Króli, ale również prawosławna Wigilia. Skąd to opóźnienie w stosunku do katolickich świąt? Jak starowiercy obchodzą Boże Narodzenie? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się w najważniejszej cerkwi w Polsce - cerkwi św. Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze z ks. Doroteuszem Sawickim.