arystokracja

  arystokracja

  Porcelana kostna (tzw. bone china) uznawana jest za jeden z najszlachetniejszych i najpiękniejszych rodzajów porcelany. Niegdyś spotykana jedynie u arystokratów, dziś zdobi stoły wszystkich eleganckich domów oraz restauracji. Czym jest porcelana kostna i jak powstaje?

  Książę Harry był kiedyś bohaterem licznych skandali. Głośno mówiło się także o jego romansach. Obecnie to przykładny obywatel, który już lada dzień zostanie mężem Meghan Markle. Ślub, który będzie wydarzeniem roku, odbędzie się 19 maja 2018 roku. Brytyjczycy już nie mogą się doczekać! Jak wyglądają przygotowania do ceremonii? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marka Rybarczyka, który prywatne życie arystokracji opisał w swojej najnowszej książce. Co na brytyjski dwór wniesie Amerykanka? I czy królowa zaakceptowała wybór swojego wnuka?

  Obecnie polska arystokracja jest grupą bardzo nieliczną. Z czego to wynika? Po rekonstrukcji rządu w 1989 roku arystokraci nie uczestniczą też w tworzeniu polityki. Dlaczego? W jakie działania się angażują? Jak rysuje się przyszłość polskiej arystokracji? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy hrabię Marcina Zamoyskiego oraz księcia Stanisława Czartoryskiego. Czy czują się obciążeni nazwiskiem?

  Zamek w Mosznej znowu ożył i przypomniał sobie o czasach świetności. A to wszystko dzięki przybyłej arystokracji, wśród której znalazł się również hrabia Bartek Jędrzejak. Zobaczcie, co tam się działo i na czyim grzbiecie Bartek wjechał na teren przyległy do zamku.

  Sobota z Dzień Dobry TVN to niezwykli ludzie i wyjątkowe miejsca: prosto z Londynu - polski książę, jedyny w Europie złoty fortepian i osiemnastowieczna lodówka! A także: nie tylko o słynnym geście! Sprawdzamy, co teraz robi Władysław Kozakiewicz! W programie także: Wojciech Łuszczykiewicz kulinarnie i rodzinnie, a na naszym czacie i scenie - z wielką mocą – Enej! Bądźcie z nami od 8:30!

  Szczawnica jest położona na południe od Krakowa. Magda Mołek postanowiła poszukać sprawców sprawnego zagospodarowania przestrzeni miejskiej w Szczawnicy. "Winnymi" okazali się potomkowie hrabiego Adama Stadnickiego. Zobaczcie niezwykłą historię człowieka, który ukochał Szczawnicę i miłość tę przekazał swoim potomkom w genach. Jego śladami podążyła Magda.

  Dwie godziny drogi na południowy-zachód od Paryża znajduje się niezwykłe miejsce, które zamieszkują niezwykli ludzie. Polsko-francuskie małżeństwo 10 lat temu wprowadziło się do ruin kilkusetletniego opactwa Cysterów. Poznajcie historię tej rodziny.