Alpaka

  Alpaka

  Hodowla alpak przynosi zyski nie tylko w postaci możliwości prowadzenia terapii, ale również wysokiej jakości wełny. Może ona konkurować z tak luksusowymi tkaninami jak kaszmir i angora. O tym, dlaczego ten materiał jest coraz częściej wykorzystywany w branży odzieżowej, opowiedziała w Dzień Dobry TVN hodowczyni alpak, Kornelia Westergaard.

  Ciepłe i mięciutkie, a zimą najchętniej w ogóle niezdejmowane. Skoro już wszyscy wyjęliśmy je z szaf, poświęćmy im chwilę na odpowiednią pielęgnację. Tylko dzięki niej nasze swetry zachowają swoją jakość i wygląd na długie lata. Jak o nie zadbać tłumaczyła w naszym programie projektantka Basia Chrabołowska, miłośniczka naturalnej wełny.

  Polski internet obiegło zdjęcie kobiety prowadzącej na smyczy dwie alpaki. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer pozazdrościł pani miłego i puchatego towarzystwa. Udał się więc do hodowcy tych zwierząt i wziął na spacer trzy alpaki. Jak ludzie reagowali na taki widok? Filip został również ojcem chrzestnym alpaki, która przyszła na świat w dniu jego wizyty. Jak nazwał swoją chrześnicę?

  Są milutkie, puchate, dobrze wpływają na ludzi. O czym mowa? O alpakach. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pojechał do Wawra, aby zaprzyjaźnić się z kilkoma. Dowiedział się również, na czym polega alpakoterapia.

  Trzy lata temu Janusz Woc wpadł na pomysł, by hodować atrakcyjne zwierzęta. Dlaczego wybrał akurat Alpaki? Gdzie zobaczył je po raz pierwszy? Do jakich celów Pan Janusz wykorzystuje zwierzęta ze swojej hodowli? Kim jest Toffiś i, dlaczego jest tak wyjątkowy?