Agata Kościkiewicz

  Agata Kościkiewicz

  "... pomyślałam, że to jest jeden z ważniejszych momentów w moim życiu i chcę się nim podzielić". Zmęczona nieustannymi pytaniami "czy to prawda", Agata opisała swoją sytuację na facebooku. Dziś, o swojej walce z chorobą i codzienności matki dwójki chłopców zmagającej się ze złośliwym nowotworem mózgu opowiedziała w rozmowie z Kingą i Piotrem.

  Rozwód rodziców jest bardzo ciężkim przeżyciem dla dzieci, niestety bardzo często wpływa też on na częstotliwość kontaktów z dziadkami. O tym, jak ułożyć sobie stosunki z byłymi teściami, żeby nie traciły na tym nasze pociechy rozmawialiśmy z Agatą Kościkiewicz, Małgorzatą Ohme i Moniką Mrozowską.

  Każdy z nas ma różne wspomnienia związane z nauczycielami - lepsze i gorsze. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Małgorzatę Rozenek-Majdan, Agatę Kościkiewicz i pedagog szkolną, Nauczyciela Roku 2015 Katarzynę Nowak-Zawadzką, aby zapytać, jaki ich zdaniem powinien być idealny nauczyciel.

  Niestety coraz więcej młodych ludzi sięga po papierosy. Do tego rozpoczynają swoją przygodę z nikotyną coraz wcześniej. Co zatem powinien zrobić rodzić, kiedy przyłapie swoją pociechę na paleniu papierosów? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: psycholog Małgorzatę Ohme, kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca i restauratorkę Agatę Kościkiewicz.

  Czy szczerość i mówienie sobie prawdy jest dla związku fundamentalne? Czy drobne kłamstwa mogą zniszczyć bliską relacje? Gdzie leży granica między kłamstwem a mijaniem się z z prawdą? I jak reagujemy, gdy przyłapiemy partnera na drobnych kłamstewkach? O szczerości w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Magdaleną Chorzewską i Agatą Kościkiewicz, restauratorką.

  Wiele mam singielek obawia się, że nie znajdą już nowej miłości, a jeśli już ją znajdą, to czy partnerzy zaakceptują ich dzieci lub dzieci - partnerów. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Jak sobie to wszystko poukładać? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to: psychologa Marzenę Mawricz oraz panie, które mają doświadczenie w tym temacie: Katarzynę Krawczyk - partnerkę Piotra Zelta i Agatę Kościkiewicz.

  W kuchni Dzień Dobry TVN Agata Kościkiewicz. Restauratorka przygotowała takie smakołyki jak: suflet czekoladowy, krem z kalafiora oraz sandacza z warzywami. Smacznego!

  Każdego dnia w szkole dochodzi do aktów przemocy. Najczęstszymi jej przejawami są: wyzwiska, obrażanie oraz poniżanie. Niejednokrotnie jednorazowa agresja przekształca się w długofalowe nękanie. O powody dręczenia rówieśników zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: Agatę Kościkiewicz, której syn był nękany w szkole oraz Lucynę Kicińską z Fundacji Dzieci Niczyje. Jak można pomóc ofierze dręczenia?

  Dlaczego "Mikołajek" jest ulubioną książką synów Agaty Kościkiewicz? Czy synowie utożsamiają się z głównym bohaterem? Czy tak samo jak "Mikołajek" lubią rozrabiać? Kiedy Agata Kościkiewicz czyta Jankowi i Mikołajowi najchętniej? Dlaczego uważa, że do chłopców najbardziej trafiają komiksy?

  Przychodzi taki czas w życiu rodzica, gdy dziecko dorasta, na komunię dostaje pierwszy komputer i się zaczyna. Portale społecznościowe stoją przed nim otworem. A tam niekontrolowane przez nikogo treści. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: psycholog Karolina Jarosz, Agata Kościkiewicz – mama Janka i Mikołaja, Aida Kosojan – Przybysz – wizjonerka, mama Alicji i Margo. Czy ingerowanie w komputer czy historię odwiedzanych stron jest ingerowaniem w prawo do intymności nastolatka? Jak daleko może posunąć się rodzic kontrolując własne dziecko?

  "ADHD nie istnieje" - tak na łamach magazynu "Time" przekonuje dr Richard Saul, który ma za sobą pięćdziesięcioletnią praktykę w leczeniu schorzeń neurologicznych. Warto dodać, że psychiatra, który odkrył ADHD, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią przyznał, że tak naprawdę…wymyślił tę chorobę. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Bogdan Mizerski, prezes fundacji działającej na rzecz dzieci i dorosłych z ADHD oraz Agata Kościkiewicz, mama Janka i Mikołaja, którzy chorują na ADHD.

  Plotkowano, że na pewno się rozstaną. Jednak oni na przekór wszystkim są wciąż razem. Mało tego - doczekali się dwóch synów. W kuchni Dzień Dobry TVN Marek Kościkiewicz i Agata Kościkiewicz przygotowali dania z truflami.

  Agata Kościkiewicz w nowej roli - w roli restauratorki. 8 czerwca, wraz z mężem Markiem Kościkiewiczem, otwiera w Warszawie restaurację. O kuchni serwowanej w restauracji Kościkiewiczów opowiedział w Dzień Dobry TVN szef kuchni Adam Przybysz. Co będzie można zjeść w ich restauracji? Zobaczcie, jakie potrawy przygotowali w naszej kuchni!

  Przed czym kobiety chciałby uchronić swoje dziecko? Młode matki często obiecują sobie, że własnemu dziecku nie będą dawać słodyczy, nie pozwolą na przesiadywanie przed telewizorem i, że będą własnoręcznie przygotowywać zupki. Jednak rzeczywistość weryfikuje ich plany. Z mamami - Agatą Kościkiewicz, Edytą Poncyljusz, Katarzyną Laskowską i psycholog Anną Kędzierską - rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o lękach kobiet debiutujących roli matki oraz o dążeniu do bycia perfekcyjną mamą.