Adam Kornacki

    Adam Kornacki

    Niejednemu kierowcy zapaliła się w aucie kontrolka. Co w przypadku awarii samochodu robią kobiety, a co mężczyźni? Co sygnalizuje żółta i czerwona kontrolka? Czy bałagan w aucie zależy od płci? Zapytaliśmy o to mechanika samochodowego Adama Klimka, kierowcę wyścigowego i rajdowego Klaudię Podkalicką oraz dziennikarza motoryzacyjnego Adama Kornackiego.

    Rzadko który kierowca przywiązuje wagę do ustawiania świateł. A to duży błąd. Dlaczego światła są ważne dla kierujących? Jak je prawidłowo ustawić? O tym w Dzień Dobry TVN insp. Marek Konkolewski, reporter Faktów TVN Paweł Płuska i dziennikarz Adam Kornacki.

    Dziennikarze starają się pracować na podstawie scenariusza. Bywa jednak tak, że wokół zaczynają dziać się sceny, na które trzeba zareagować i wtedy o zabawną wpadkę nietrudno. Nie ominęło to też prowadzących Dzień Dobry TVN - swego czasu Dorotę Wellman próbował "sodomizować" na wizji jamnik, a całkiem niedawno Marcinowi Prokopowi eksplodowało krocze. Czy zabawne wpadki mieli nasi goście, dziennikarze: Krzysztof Skórzyński, Jakub Porada i Adam Kornacki?

    Odwieczne pytanie kierowców brzmi: "Kiedy trzeba zmienić opony?". Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zadał je Adamowi Kornackiemu, który - z uwagi na zawód - "opon nawidział się, nagłaskał i nawąchał". Na co zwracać uwagę przy wyborze opon? Czy rację mają ci, którzy twierdzą, że opon wcale nie trzeba zmieniać? Czy w Polsce kierowca, który nie zmienił opon może być za to ukarany?