500 zł na dziecko

  500 zł na dziecko

  Wprowadzony w 2020 r. bon turystyczny może częściowo pokryć wydatki rodzin z dziećmi w wakacje 2022. Już w 2021 można było z niego skorzystać. Komu przysługuje i jak aktywować bon? Jak płacić bonem turystycznym?

  Już niedługo do polskich rodzin ma trafić 900 plus. Powiększone świadczenie nie jest jednak dla wszystkich. O tym, do kogo powędruje dodatkowe 400 zł, zadecydują konkretne czynniki. Jakie?

  Liczba zasiłków na rzecz rodzin z dziećmi rośnie. Rodzice mogą otrzymać z budżetu państwa już około 113 tys. zł wsparcia finansowego na każde dziecko. Przy wyliczeniach pod uwagę zostały wzięte programy rządowe gwarantujące środki comiesięczne, coroczne i jednorazowe.

  Nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500 plus będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. By nie stracić ciągłości wypłacanego świadczenia wychowawczego, należy złożyć wniosek przez Internet lub osobiście w urzędzie najpóźniej do 30 czerwca 2021 roku.

  Szykują się potężne zmiany w programie Rodzina 500 plus. Jak zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, już niebawem wnioski o świadczenie będzie można składać tylko przez Internet.

  Tylko do 30 kwietnia można ubiegać się o przyznanie środków na dziecko w ramach programu "Rodzina 500 plus". Osoby, które wypełnią online lub dostarczą do urzędu odpowiednie dokumenty będą miały gwarancję, że pieniądze zaczną do nich spływać najpóźniej od 30 czerwca.

  Program 500 plus miał zachęcić Polki do rodzenia dzieci. Jednak mimo jego wprowadzenia sytuacja demograficzna w naszym kraju się nie poprawiła, wręcz przeciwnie. Aby poprawić niekorzystne wskaźniki trwają prace nad nowym programem. Co się w nim znajdzie?

  Zmiany w programie 500 plus będą obowiązywały już od 2021 roku. Dotyczyć one będą tych rodziców, którzy już pobierają świadczenie. Formalności będą bowiem wyglądały nieco inaczej. Wnioski, które były składane w ubiegłych latach, stracą ważność. Sprawdź, co trzeba będzie zrobić. Czy pojawi się kryterium dochodowe?

  Czy rząd rozważa odejście od pieniężnej formy wypłaty 500 plus? O tym, że świadczenie mogłoby mieć formę cyfrową, tak jak bon turystyczny, wspominała niedawno wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jej słowa wywołały sporo komentarzy i zaniepokojenie wśród osób, które korzystają z programu 500 plus.

  W środę w Dzień Dobry TVN: mamy mają plan - zrzucają kilogramy, te po ciąży i te nabyte w jej trakcie - zobaczcie, jak z Ewą Chodakowską ćwiczą: Maja Bohosiewicz, Zosia Ślotała i Karolina Malinowska. Oprócz tego: przegląd prasy według korespondenta - prosto z Waszyngtonu Marcin Wrona. Następnie: jakie noty postawią sobie w kuchni? W naszej kuchni gotują jurorzy You Can Dance: Agustin Egurrola i Michał Piróg. A także: 500 zł na dziecko - nasi eksperci doradzą, komu się należy i jak je uzyskać. Startujemy o 8.00!

  Priorytetem nowego rządu jest projekt "500 zł na dziecko". Kto będzie mógł ubiegać się o takie świadczenie? Co zrobić, by dostać dofinansowanie? Kiedy dopłata przestaje obowiązywać? Gościem Dzień Dobry TVN była Katarzyna Karpa-Świderek, dziennikarka TVN24 Biznes i Świat.