30-lecie

    30-lecie

    Kasia Stankiewicz to bardzo ważna część historii zespołu Varius Manx. Pewnego dnia 18-letnia dziewczyna z Działdowa znalazła się w Sali Kongresowej, gdzie wystąpiła przed wielką publicznością. Jej kariera nabrała tempa, a piosenki zespołu śpiewa cała Polska. Z okazji 30-lecia grupy muzycznej wokalistka spotkała się z Basią Basek i podzieliła się swoimi wspomnieniami.

    Zespół Big Cyc obchodzi 30-lecie istnienia. Z tej okazji postanowili wydać reedycję płyty sprzed 23 lat na winylu. Dodatkowo powstanie jubileuszowa płyta, na której inni artyści wykonają covery największych przebojów legendarnego już zespołu. Wśród nich: Wojciech Łuszczykiewicz. Jak ot się stało, że Jacek Jędrzejak odbierał go z przedszkola? I dlaczego pani przedszkolanka delikatnie odradziła mu kontakty z nieletnim? :-) W Dzień Dobry TVN prawdziwi punkrockowcy: Jacek Jędrzejak i Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc i ich fan sprzed lat Wojciech Łuszczykiewicz.

    Grzegorz Turnau występuje na scenie już 30 lat. Z tej okazji wyrusza w trasę koncertową i wydał płytę. Co oznacza "L" z tytułu nowej płyty i co się na niej znajduje? Czy życie muzyka to faktycznie przede wszystkim podróż? Co jest w jego życiu najważniejsze? Kim był jego pradziadek i co mają ze sobą wspólnego? i co go łączy z polskimi winnicami?

    W przyszłym roku 30-lecie zespołu Big Cyc. Z tej okazji planują wydać specjalną płytę pełną głosów polskiej sceny muzycznej. Kto się na niej pojawi? Niedawno rodzina Krzysztofa Skiby powiększyła się o wnuczkę. Jakim jest dziadkiem i czy widzi różnicę między ojcowaniem a dziadkowaniem? Na scenie Dzień Dobry TVN Big Cyc wykonał swoją najnowszą piosenkę "Viva! San Escobar".