20-lecie TVN

  20-lecie TVN

  "Fakty TVN" kończą 20 lat. O 19.00 odbędzie się emisja 7217 odcinka serwisu informacyjnego. 20 lat to tysiące przekazanych informacji i miejsc, które odwiedziliśmy. Jak wyglądały początki programu? Dlaczego "Fakty" zrewolucjonizowały sposób przekazywania informacji? W Tomasz Lis, pierwszy prowadzący "Fakty TVN" oraz Grzegorz Kajdanowicz, który prowadzi program i jest szefem reporterów, opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o wzlotach, upadkach i trudnych momentach "Faktów TVN".

  20 lat telewizji TVN, zdaniem Marcina Prokopa, minęło jak jeden dzień. Dokładnie 3 października 1997 roku uruchomiono telewizję TVN i wyemitowano pierwsze wydanie Faktów TVN. Od 20 lat TVN wyznacza nowe trendy. W związku z jubileuszem naszej stacji, do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Edwarda Miszczaka, Dyrektora Programowego TVN, by opowiedział o największych sukcesach stacji. Czy Edward Miszczak, przychodząc do telewizji z radia, miał jakiekolwiek wątpliwości? Jak wyglądały początki TVN, jak zmieniała się nasza stacja i, jak będzie wyglądał TVN za 20 lat? Zobaczcie też, fragmenty programów prowadzonych przez Edwarda Miszczaka.

  Jeszcze nigdy w 20-letniej historii stacji TVN nie siedziały razem na kanapie. Zaproszenie do studia Dzień Dobry TVN przyjęły kobiety, które ze stacją związane są od dawna, niektóre z nich od początku. O nich Marcin Prokop mówi: "królowe TVN". Na naszej kanapie zasiadły: Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Magda Mołek, Anna Maruszeczko i Anita Werner. Dorocie i Marcinowi opowiedziały o swoich początkach w stacji TVN. Czy wiecie, kto był pierwszym gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i"? Jaki nazywał się pierwszy program, który prowadziła Martyna Wojciechowska? Kto mówił do Anity Werner "mała"? Co w TVN robiła Magda Mołek zanim zaczęła prowadzić program "Dzień Dobry TVN? Jak swoje początki w stacji wspominają Anna Maruszeczko i Katarzyna Kolenda-Zaleska? Zobaczcie!

  Dokładnie 3 października 1997 roku zaczęła nadawać stacja TVN. Pierwszym programem, który wówczas wyemitowano była "Pogodowa ruletka". Zobaczcie, jak się przez te lata rozwijaliśmy i jak wyglądały nasze gwiazdy na początku swojej kariery.

  W tym roku TVN obchodzi 20-lecie istnienia na polskim rynku medialnym. Osoby związane ze stacją świętowały tę rocznicę podczas zorganizowanej z tej okazji imprezy. Jak swoje początki w TVN wspominają: Monika Olejnik, Anita Werner, Olivier Janiak, Hubert Urbański i Martyna Wojciechowska? Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.