Jaki prezent na walentynki dla chłopaka? Sprawdź nasze pomysły

Drobny upominek

Walentynki to święto miłości, które w ostatnim czasie bywa szczególnie celebrowane w kulturze europejskiej. Warto ten dzień spędzić czas z ukochaną osobą, ale i obdarować ją szczególnym prezentem.

W walentynki na wyjątkowe prezenty czekają nie tylko panie, lecz także panowie. Mężczyźni lubią prezenty oryginalne, ale i markowe. Doceniają również autorskie pomysły swoich kobiet.

Walentynki – jak wygląda współcześnie to święto?

Walentynki co roku są celebrowane 14 lutego, kiedy wspomina się św. Walentego, patrona zakochanych. Jego atrybutem są piękne listy miłosne, które napisał do damy swojego serca. Na przestrzeni lat sposób celebrowania tego święta ewoluował. Zawsze jednak 14 lutego był dniem miłości, ludzi zakochanych. Współcześnie tego dnia zakochani najczęściej:
  • robią w domu romantyczną kolację we dwoje albo udają się na nią do lokalu,
  • obdarowują się wyjątkowymi prezentami,
  • odbywają podróże we dwoje, np. weekend w SPA,
  • idą do kina, teatru, na koncert ulubionego zespołu.
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam BaldychówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Prezent na walentynki dla chłopaka – pomysły

Jeśli walentynkowy prezent dla ukochanego ma być wyjątkowy, nie może to być coś powszechnego. Zatem należy odrzucić kupowanie perfum, kosmetyków, ubrań czy innych rzeczy standardowych, które mężczyzna sam sobie kupi według potrzeby. Warto w oryginalny sposób celebrować walentynki poprzez uzewnętrznienie uczuć do partnera. Oprócz magicznego „Kocham Cię” warto postawić na oryginalność.
Dobrym pomysłem będzie specjalny SMS na walentynki dla niego. Jego treść powinna dowodzić miłości, jaką dziewczyna darzy chłopaka. Można zawrzeć w jego treści nawet krótkie miłosne wiersze na walentynki dla niego. Nie zaszkodzi, gdy wiersz będzie się rymował, nawiązywał do historii związku zakochanych czy ich wspólnych miłych wspomnień. W formę SMS-u mogą być również ujęte życzenia na walentynki dla chłopaka.
Wiele kobiet w tym dniu pisze także list na walentynki zostawiając go np. na siedzeniu samochodu, którym ukochany jedzie rano do pracy. Coraz więcej kobiet decyduje się też na własnoręcznie robiony prezent – piecze ulubione ciasto swojego partnera, samodzielnie wykonuje mu szal lub czapkę na zimowe dni. Oprócz tego w dniu walentynek warto zadbać o specjalne prezenty i spędzenie wspólnie czasu w nietypowy sposób.

Prezenty na walentynki dla chłopaka – co wybrać?

Warto kupić gadżety z akcentem walentynkowym, np. specjalne kubki na walentynki (z napisem „Kocham Cię” albo imionami zakochanych), poduszki na walentynki (np. z wyhaftowanym imieniem ukochanego). Dobrym rozwiązaniem będzie również śmieszny prezent, chociażby bielizna z seksualnymi aluzjami lub swoją podobizną albo pobudzające kosmetyki z feromonami.
Jeśli chłopak lubi gotować, sprawdzi się kucharska książka. Pasujące koszulki z nadrukami też są dobrym pomysłem. Można zdecydować się na gotowe wzory albo zamówić coś nietuzinkowego w jednej z firm, które oferują nadruki na koszulkach. Bielizna to także praktyczna strona dbania o mężczyznę. Jak wiadomo, ciepła lub seksowna bielizna jest warta uwagi. Można zakupić prosty i elegancki zestaw albo kolorowy, śmieszny, który wywoła na jego twarzy uśmiech. Wybór zależy od kupującej, jednak zawsze będzie to trafiony prezent.
Można wreszcie wybrać opcję prezentu DIY. Wówczas ciekawe jest samodzielne wykonanie albo zakupienie czegoś szczególnego z miłosnym akcentem. Najbardziej romantyczne prezenty tego rodzaju to:
  • zrobienie lodu do drinków jako kosteczek w kształcie serduszek,
  • upieczenie muffinów z serduszkami z lukru,
  • przygotowanie steku grillowanego w kształcie serca,
  • zrobienie sushi i ułożenie go na tacy w kształcie serca.

Niespodzianka na walentynki dla chłopaka – co warto zorganizować?

Walentynki to nie tylko czułości i prezenty dla niego. Warto zadbać również o inne niespodzianki w tym dniu. Jakie? Dobrym pomysłem będzie chociażby zorganizowanie wspólnego wieczoru. Warto zarezerwować stolik w ulubionej restauracji, a jeśli gra tam orkiestra tego wieczoru, można zamówić piosenkę na walentynki dla niego z dedykacją od ukochanej.
Można również przyjść po partnera do pracy i zabrać go na niespodziankowy wyjazd do SPA, na zabiegi dla zakochanych, wspólne kąpiele z płatkami róż, masaże relaksacyjne i inne.
Dla pragnących większych doznań w tym dniu warto zakupić planszową grę miłosną. Obecnie jest na rynku wiele takich gier. Dobrym pomysłem będzie spędzenie walentynek w domu, ale w odpowiedniej oprawie. Warto przygotować romantyczną kolację z afrodyzjakami, dobrać odpowiednio wino i szampana, założyć wyjątkowe stroje. Można puścić ulubioną muzykę, przygasić światło, zapalić świece, tańczyć.
Bez względu na to, jaki prezent walentynkowy dla chłopaka wybierze partnerka, ważne jest zadbanie o szczegóły. Prezenty powinny być oryginalne, wyrażające miłość. Idealnie, jeśli będą jednocześnie zgodne z upodobaniami mężczyzny. Nawet najwykwintniejsza kolacja we dwoje może być bowiem nietrafionym pomysłem, jeśli podadzą owoce morza, których ukochany nie lubi.
Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Burak Karademir / Getty Images

Pozostałe wiadomości