Związki i seks

Do zakochania jeden taneczny krok! Jak wyglądają taneczne randki?

Związki i seks

Aktualizacja:

Kiedy ludzie tańczą ze sobą, tworzy się między nimi specyficzna więź. Na lekcje tańca coraz częściej przychodzą osoby, które szukają nowych znajomych, przyjaźni, a często zdarza się, że znajdują tam również swoją drugą połówkę! Właśnie dlatego dla singli powstała inicjatywa tanecznych randek. Na czym one polegają? Czy każdy może wziąć w nich udział?

Taniec to nie tylko jedną z możliwości aktywności fizycznej, ale również jest formą komunikacji z drugim człowiekiem. Partnerzy w tańcu są ze sobą blisko fizycznie. Wiąże się to ze zmniejszeniem dystansu do drugiej osoby. Instruktorzy tańca wpadli na pomysł, aby połączyć tradycyjne zajęcia taneczne z formą spotkania towarzyskiego. Stworzyli taneczne randki.

Zobacz także: Cha-cha – taniec dla dzieci oraz dorosłych

Sposób na znalezienie miłości

Lekcje tańca zwiększają w nas poczucie własnej wartości oraz rozwijają umiejętności interpersonalne. Między tańczącymi tworzy się specyficzna więź, która może zapoczątkować prawdziwe uczucie. Osoby, które wcześniej się nie znały, podczas wspólnego tańca odkrywają w w sobie wyjątkowe cechy.

Taniec otwiera ludzi na siebie, ludzie mogą lepiej siebie poznać w tańcu

- mówi Mateusz Górny, który poznał żonę na zajęciach tanecznych.

Do zakochania jeden krok

Wystarczy być otwartym na nowe doświadczenia oraz pokonać własną barierę fizyczną w rozpoczęciu lekcji. Większość szkół oferuje solowe zajęcia taneczne. Bierze w nich udział coraz więcej samotnych osób, które deklarują, że dzięki zajęciom zawierają nowe znajomości. Są również tacy, którzy w szkole tańca odnaleźli prawdziwą miłość.

Z Mateuszem poznaliśmy się na kursie tańca, jesteśmy po ślubie 5 lat"

- komentuje Kamila Szczepańska-Górna, która poznała męża na kursie tańca.

Zobacz także: Walc wiedeński – pomysł na pierwszy taniec. Ania Bosak pokazuje kroki i figury

Taneczne randki 

Ta nowa forma kursów daje dużo możliwości. Osoby przychodzą, aby nauczyć się nowych kroków i stylów tańca, jak również by nawiązać nowe znajomości.

Na tanecznej randce jestem już drugi raz, jest to nowość i wcześniej o niej nie słyszałam. Oczywiście chciałabym poznać swoją drugą połówkę, ale również dobrze spędzić czas

- dodaje Paulina Smagło uczestniczka tanecznych randek.

Spotkania 

Taniec lepszy od portali randkowych

Organizatorzy tanecznych randek dostosowują formy zajęć ruchowych, aby przypominały one bardziej spotkania towarzyskie. Uczestnicy dostają naklejki z imionami, są wśród nich częste wymiany partnerów. W dzisiejszych czasach osoby by nawiązać nowe znajomości, często korzystają z internetowych portali randkowych. Uczestnicy tanecznych randek uważają, że realny, kontakt pozwala lepiej poznać drugiego człowieka. 

Nie ufam portalom, z tego względu, że wiele osób tam kłamie. To nie jest rzeczywiste. Ja preferuje kontakt twarzą w twarz

- mówi jedna z uczestniczek zajęć Lilianna Kołodziej-Gawle.

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości