Porady i wskazówki dla osób o typie urody lato

Aktualizacja:
Blondynka w samochodzie

Urodę trudno zaszufladkować, ponieważ każdy człowiek jest inny. Można jednak zauważyć w ludzkim wyglądzie wiele podobnych cech, co pozwala na tworzenie różnych klasyfikacji. Jedną z nich jest podział typów urody według pór roku. Jak wygląda typ urody lato?

Lato to przede wszystkim blask słońca i błękit nieba, czy morza. Podobnie prezentuje się typ urody lato. Przed przystąpieniem do wyboru odpowiedniej stylizacji, warto sprawdzić, jakie barwy będą pasowały osobom o urodzie lata i jaki makijaż podkreśli ich naturalne walory.

Charakterystyka typu urody lato

By określić swój typ urody, najlepiej zasięgnąć porady doświadczonej kosmetyczki lub stylistki. Można także uważnie przeczytać opisy, które znajdują się na blogach poświęconych modzie i urodzie. Warto też sprawdzić, które gwiazdy reprezentują typ urody lato czy jesień, co pomoże dowiedzieć się, na jakiej podstawie określa się typy urody i jakie kryteria należy spełniać, by się do danego typu zaliczać.
Choć ta pora roku uchodzi za najcieplejszą, osoby o typie urody lato można opisać przy pomocy barw o chłodnej tonacji. Typ urody lato ma oczy w kolorze jasnoniebieskim, szarym lub niebieskozielonym. Kolor włosów to zazwyczaj blond, jednak do tego grona mogą zaliczać się także szatynki. Cera jest jasna i delikatna, o perłowym lub oliwkowym odcieniu. Lato nie ma problemu z opalaniem. Usta lata mogą mieć różne odcienie różu, często są jedynie delikatnie zarysowane, co sprawia, że zlewają się z kolorem skóry. Barwy, które będą stanowiły najlepszą oprawę dla typu urody lato, to odcienie szarości: od jasnego w typie kości słoniowej poprzez popielaty aż po grafitowy. Również granatowy i inne odcienie koloru niebieskiego, a także róż i sprana zieleń można zaliczyć do kolorów lata. Typ urody lato uchodzi w Polsce za najpopularniejszy. Kolorystyka lata jest przygaszona, mądra i dostojna, choć uważana jest także za mysią i mdłą.

Typ urody lato a ubrania

W garderobie osób o typie urody lato nie może zabraknąć koloru szarego, zwłaszcza jeśli dana osoba ma szare lub muśnięte szarością oczy. Jasne odcienie koloru szarego mogą zastąpić biały, w którym lato ze względu na jasną karnację prezentuje się niezbyt korzystnie. Ciemniejsze odcienie szarego z kolei będą zamiennikiem czerni, która podobnie jak biel nie powinna znaleźć miejsca w szafie osoby o tym typie urody. Lato powinno postawić także na granat. Jest to kolor bardzo elegancki i profesjonalny, który wzbudza respekt i może być noszony na co dzień, na przykład do biura lub w wersji wieczorowej, jako wytworna kreacja. Lato będzie wyglądało dobrze także w jeansach i innych odcieniach niebieskiego, które kojarzą się z wodą. Mogą one stanowić zarówno główny element stylizacji, jak i być jej dodatkiem, na przykład w postaci apaszki. Lato będzie dobrze wyglądać także w różach, zarówno w tych delikatnych, jak i bardziej wyrazistych, jak na przykład przygaszony odcień malinowego. Uroda lata prezentuje się dobrze również w odcieniach pastelowych. Warto postawić na lekkie, letnie sukienki w kolorze cytrynowym czy miętowym. Szmaragdowa zieleń również pasuje urodzie lata, podobnie jak inne odcienie zieleni, które sprawiają wrażenie przytłumionych. Poza zielenią koniecznie trzeba wspomnieć o kolorach takich jak purpurowy, bordo czy jego mieszkankę z brązowym – marsala, te kolory lato może śmiało zakładać. Z dodatków warto postawić na perły, a także srebro i białe złoto . Barwą, której osoby w typie urody lata powinny unikać, jest, oprócz wspomnianego czarnego i białego, także kolor czerwony. Będąc latem, lepiej zapomnieć o wzorzystych ubraniach, czy dodatkach. Warto pamiętać również o zasadzie, która głosi, że im bardziej dany kolor nie pasuje do typu urody, tym dalej od twarzy powinno się go nosić. Zatem nie trzeba koniecznie rezygnować z tego, co się lubi, ale zakładać to w umiejętny sposób.

Makijaż dla typu urody lato

Podobnie jak w przypadku ubrania należy postawić na chłodne odcienie kosmetyków do makijażu. Podkład powinien być jasny i zbliżony do naturalnego koloru skóry . Dobrym pomysłem będzie na przykład kość słoniowa. Róż należy wybierać w chłodniejszych odcieniach. Typ urody lato podkreśli swoje oczy, stosując do makijażu odcienie szarości, zgaszony błękit czy nawet kolor turkusowy. Świetnym pomysłem jest makijaż w stylu smoky eyes. Zamiast czarnej mascary, lepiej zainwestować w szary tusz. Usta powinny być podkreślone delikatnie i również w tym przypadku najlepiej postawić na chłodne odcienie koloru różowego.
Jak dbać o dojrzałą skórę?
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości