Jak usunąć plamę z podkładu? Nie wrzucaj od razu bluzki do prania

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
ofeminin.pl

Każda osoba, która nosi makijaż, zna to uczucie, gdy na bluzce czy swetrze zostaje odrobina podkładu. Niezależnie od koloru ubrania taka plama zawsze jest bardzo widoczna i nieestetyczna. Jak się jej skutecznie pozbyć? Pomocny okazuje się inny produkt, który prawdopodobnie masz już w łazience.

Plama z podkładu na bluzce

Plama z podkładu to nieunikniona część życia każdej malującej się osoby. Nieważne, jak bardzo byśmy starali się tego uniknąć, czasami fluid zostawi nieestetyczny tłusty ślad na ubraniu. Nieważne, czy bluzka jest jasna, ciemna czy kolorowa - to zawsze wygląda źle. Pocieranie chusteczką, ręcznikiem, na mokro czy na sucho zazwyczaj tylko pogarsza sytuację. Jak więc uratować poplamioną odzież?

Porządki domowe

Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okienDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Pamiętaj, by nie wrzucać jej od razu do prania. To może pogorszyć sytuację, zwłaszcza w przypadku jaśniejszych materiałów.

Jak usunąć plamę z podkładu?

Pomocna okazuje się pianka do golenia. Rozprowadź odrobinę kosmetyku na ubraniu, delikatnie wetrzyj palcem i zostaw na kilkanaście minut. Po tym czasie spłucz piankę zimną wodą. Powtórz proces, jednak tym razem użyj ciepłej wody. Dopiero tak potraktowaną odzież można wrzucić do pralki. Po plamie nie powinien zostać żaden ślad.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: Emilija Manevska/Getty

Pozostałe wiadomości