Idealny biustonosz dla dużego biustu. Jaki powinien być?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Duży biust - duży problem?
Duży biust - duży problem?Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Wiele posiadaczek dużego biustu ma problem z prawidłowym dobraniem stanika. Jaki powinien być biustonosz, by podtrzymywał i unosił piersi, jednocześnie dbając o nasz kręgosłup? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała ekspertka brafittingu i trenerka bra-biznesu Iza Sakutova.

Duży biust- duży problem?

Biustonosz to wielofunkcyjny element damskiej garderoby. Odpowiednio dobrany model może zarówno podkreślać, jak i modelować biust. W przypadku kobiet posiadających duże piersi prawidłowy wybór stanika pozwala także odciążyć kręgosłup. W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka brafittingu i trenerka bra-biznesu Iza Sakutova wyjaśniła, jak dopasować go do naszych potrzeb.

Kupując w sieciówce musimy pamiętać, że większość z nich oferuje rozmiary kończące się na miseczce E lub F. Posiadaczki większego biustu powinny więc skorzystać z profesjonalnych, multibrandowych sklepów brafittingowych. - W takich sklepach jest ponad 130 rozmiarów - zaznaczyła specjalistka.

Idealny biustonosz do dużego biustu

Trenerka bra-biznesu podkreśliła, że kluczem do idealnego doboru stanika jest zarówno odpowiedni rozmiar, jak i konstrukcja. W przypadku biustonosza dziennego zwracamy też uwagę na stabilny materiał. - Im więcej mamy części składowych miseczki, tym lepiej radzi ona sobie z ukształtowaniem trudnego biustu - opowiadała Iza Sakutova.

Skrzydełka obwodu stanika powinny być wysoko zabudowane. Dzięki temu linia pleców jest wygładzona, a piersi są ładnie podtrzymane. - Ten pas powinien być pod łopatkami, tak naprawdę przód i tył powinien znajdować się na jednej linii - dodała ekspertka.

Kolejną propozycją dla właścicielek dużego biustu może być bardotka. - Jej główną rolą jest zapewnienie nam odkrytych ramion, podtrzymanie i ukształtowanie piersi. Miseczka jest krojona z czterech części i dodatkowo usztywniona, zszyta, dlatego mamy pancerne utrzymanie biustu, zebranie i zabezpieczenie go od góry - wyjaśniła trenerka bra-biznesu.

Jak dobrać stanik sportowy, by spełniał wszystkie wymogi większych piersi? Ekspertka brafittingu zachęciła, by wybierać tzw. modele enkapsulacyjne. - Mamy wydzielone miejsce na każdą miseczkę, pierś jest odpowiednio zabezpieczona, podniesiona, ustabilizowana. Piersi się nie stykają, dzięki wbudowanym fiszbinom, co daje nam taki stelaż dla nich - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości