Styl życia

Domowe stroje na Halloween. Jak je przygotować?

Styl życia

Aktualizacja:

Halloween wypada 31 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych. W dobie pandemii warto przygotować stroje w domu. Po pierwsze bezpiecznie, a po drugie tanio. W naszym programie krawiec Monika Krawiec pokazała, jak przygotować stroje na Halloween za grosze.

Halloween to święto związane z maskaradą. W tym roku wypada w sobotę 31 października, więc to ostatni dzwonek, by przygotować stroje. Możemy wykonać je w domu wraz z pociechami. Przy okazji połączymy przyjemne z pożytecznym i dobrą zabawą. Magda Krawiec zaproponowała kilka ciekawych rozwiązań.

Jak przygotować strój na Halloween w domu?

Wykorzystujemy to co mamy w domu i jakieś stare ciuchy. I tak naprawdę nie potrzebujemy tutaj żadnych zdolności manualnych. Im mamy ich mniej, tym lepiej. Bo im wyjdą straszniejsze, tym będą lepsze

- oświadczyła krawcowa.

Duch - jak zrobić strój?

Strój ducha to najłatwiejsza i najszybsza propozycja. Wystarczy stare prześcieradło lub obrus. Z kolei pani Monika użyła polarowego koca.

Są one dostępne w każdej sieciówce za parę złotych. Składamy go na pół i wycinamy głowę. Z wcześniej przygotowanego filcu, przyklejamy buzię i oczy. Najlepiej klejem na gorąco. Dopełnieniem stroju może być np. maska.

- wyjaśniła.

Maska na Halloween

Jak przygotować maskę z dekoracyjnej pianki?

Nadajemy kształt, wycinamy oczy i gotowe

- zdradziła prosty sposób.

Strój czarownicy

Zdaniem krawcowej postać czarownicy jest najczęściej wybierana przez dziewczynki. Jak go przygotować?

Rasowa wiedźma musi mieć kilka akcesoriów: miotłę, kapelusz oraz garbaty nos. Nos wycięłam z opakowania po jajkach. Możemy poprosić dzieci, by go pomalowały. Następnie dopinamy brodawkę, gumeczkę i czarownica gotowa

- powiedziała.

Pająki na Halloween

W Halloween sztuczne pająki to obowiązkowy element, ponieważ u wielu osób wywołuje dreszcze na ciele. A jak wiadomo, w Halloween musi być strasznie i mrocznie. Krawcowa przygotowała pająki z ozdobnych drucików, które dostępne są w sklepach papierniczych. Ucięła trzy równej długości kawałki, następnie zwinęła i tak powstały nóżki. Korpus pająka możemy praktycznie zrobić ze wszystkiego, co ma owalny kształt. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

A jak przygotować kostium dyni ? Zobacz w naszym materiale wideo .

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości