"Milionerzy" i pytanie o gwarantowaną sumę. Co oznacza słowo "trefny"?

Autor:
Oskar
Netkowski
Rewolucje w “Milionerach”
Rewolucje w “Milionerach” Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

655. odcinek "Milionerów" przyniósł nowe szanse na główną wygraną. Walczyła o nią Beata Damek, która z pomocą kół pomocniczych dotarła do drugiej gwarantowanej sumy. Czy udało się jej poprawnie odpowiadać na pytania i wygrać o milion?

"Milionerzy". Co znaczy "trefny"

Beata Damek poprawnie odpowiedziała na pytanie otwierające odcinek "Milionerów", dzięki czemu zasiadła na przeciwko Huberta Urbańskiego.

Projektantka graficzna mieszka w Bielsko-Białej, choć studia kończyła w Gdańsku. Na co dzień zajmuje się identyfikacją wizualną. W programie zmierzyła się z dziedzinami, w których nie czuje się ekspertką. Gorąco zrobiło się, gdy przyszło o pytanie dot. znaczenia słowa "trefny".

"Milionerzy". Znaczenie słowa "trefny"

Aby odpowiedzieć na to pytanie, graczka wykorzystała ostatnie koło ratunkowe, dzwoniąc do siostry. Kobieta po drugiej stronie słuchawki wahała się nad odpowiedzią, więc uczestniczka została zdana sama na siebie. Co obstawiła?

Dziś trefny to pochodzący z nielegalnego źródła lub niezgodny z przepisami Talmudu, a w dawnej Polsce:

  • A. Brzydki
  • B. Stary
  • C. Śmieszny
  • D. Zużyty

"Trefny" - pytanie w "Milionerach"

Beata Damek drogą dedukcji wybrała odpowiedź C. Śmieszny. Dzięki temu zagwarantowała sobie dalszą grę. Jak wytłumaczył Hubert Urbański, "trefnisiami" nazywało się np. błaznów. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości