799448084 - ten numer telefonu warto zapisać. Może być pomocny w trudnej sytuacji

Źródło: Dzień Dobry TVN
Zuchwałe oszustwo na telefon
Zuchwałe oszustwo na telefon
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Kurs na gwałt!
Kurs na gwałt!
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Newsletter wyłudzający dane
Newsletter wyłudzający dane
Pies o milionowych zasługach
Pies o milionowych zasługach
Cyberataki, różnego typu próby oszustw i wyłudzeń stanowią obecnie zagrożenie dla niemal wszystkich użytkowników internetu. Każdy taki incydent warto zgłaszać. Pomocny w tym jest m.in. numer telefonu CERT Polska 799448084.

799448084 - numer telefonu CERT Polska

Zespół CERT Polska (powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci) stale informuje o kolejnych zagrożeniach w internecie oraz tych przychodzących w wiadomościach SMS. Zachęca do zgłaszania wszelkich incydentów i posługiwania się w takich sytuacjach numerem +48799448084. Właśnie tam można przekazywać wszystkie podejrzane wiadomości SMS. Aby zawsze mieć go pod ręką, najlepiej jest zapisać numer na liście kontaktów. Specjaliści z CERT podkreślają, aby przesyłać im podejrzane SMS-y w oryginalnej formie. W tym celu wystarczy użyć opcji przekazywania wiadomości.

Na numer +48799448084 można wysyłać tylko te wiadomości SMS, które są próbami wyłudzenia lub innymi formami oszustwa. Najczęściej zawierają linki odsyłające do nieznanych stron lub takich, które podszywają się pod np. serwisy banków. Jedna osoba może wysłać maksymalnie 3 wiadomości SMS do CERT w ciągu 4 godzin.

Numer CERT częścią walki z cyberprzestępczością

Zgłaszanie podejrzanych wiadomości do CERT Polska poprzez ich przekazywanie jest konieczne, aby instytucja mogła zwalczać i blokować kolejne próby ataków. Jakiś czas temu podpisane zostało porozumienie, którego efektem jest współpraca zespołów NASK i KIKE. To z kolej prowadzi do wspólnego opracowywania mechanizmu blokowania kampanii fałszywych SMS-ów jak najszybciej, by nie stawały się zjawiskiem powszechnym.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: dobreprogramy.pl

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm

podziel się:

Pozostałe wiadomości