Włosy

Wyrywasz siwe włosy? Skutki mogą być opłakane. Ekspert ostrzega

Włosy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Daily Mirror
siwe odrosty na głowie

Jeden, niewinny, siwy włos potrafi niekiedy spędzić sen z powiek tym, którzy nie są przygotowani na wizualne zmiany związane z procesem starzenia. Wyrwanie "intruza" może przynieść chwilowy komfort psychiczny, ale jednocześnie wywołać poważny problem trychologiczny. - Więcej szkody niż pożytku - ocenia stylistka fryzur Jennifer Korab.

Wyrywanie siwych włosów - szkodliwe skutki

Jedno pociągnięcie pęsetą i problem siwych włosów z głowy? Nic bardziej mylnego. Wyrwanie kosmyków nie tylko nie powstrzyma stopniowego zanikania aktywności melanocytów, ale, co gorsza, może stać się główną przyczyną dodatkowego łysienia.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Niektórzy wierzą, że pozbycie się jednego włosa pobudza kolejne do szybszego wzrostu. Jest to mit, którego obaleniem na łamach "Daily Mirror" zajął się Mirza Batanovic, dyrektor ds. stylu, który jest przedstawicielem popularnej marki produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów.

- Chciałbym, żeby była to prawda, ponieważ wtedy osoby zmagające się z wypadaniem włosów mogłyby łatwo uzyskać pomoc. Ale wyrwanie jednego włosa nie sprawi, że zacznie nam ich więcej wyrastać. To przekonanie, które nie ma podstaw naukowych - tłumaczy ekspert.

Batanovic zwrócił uwagę na to, że każdemu człowiekowi wypada dziennie do 159 włosów. Naturalne zjawisko nie ma żadnego związku z rzekomym wzrostem innych kosmyków.

Wyrywanie siwych włosów a łysienie

Jeszcze większy niepokój wzbudzają słowa stylistki fryzur Jennifer Korab. Ekspertka widzi dużą zależność pomiędzy usuwaniem pojedynczych włosów a późniejszymi problemami z łysieniem. Winna temu jest zazwyczaj infekcja.

- Wyrywając włos, możesz uszkodzić mieszek włosowy, co może doprowadzić do infekcji, a nawet łysienia. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytku - oceniła w "Daily Mirror" specjalistka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Daily Mirror

Źródło zdjęcia głównego: Ekaterina79/Getty Images

Pozostałe wiadomości