Włosy

Ten składnik szamponu może potęgować wypadanie włosów. Warto go unikać

Włosy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
kobieta.gazeta.pl
Szczotka do włosów, wypadające włosy na kobiecej dłoni

Każdego dnia tracimy około 50-100 włosów. To norma, która nie powinna wzbudzać niepokoju. Gorzej, jeżeli zauważymy, że liczba wypadających włosów jest znacznie wyższa, a szczotkę lub odpływ prysznica zdobią naprawdę pokaźne kępki. Winowajcą tego niepożądanego zjawiska może być szkodliwy składnik szamponu.

Wypadanie włosów. Który składnik w szamponie szkodzi skórze głowy?

Stres, zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja to czynniki, które mają ogromny wpływ na kondycję skóry głowy oraz włosów. Wyeliminowanie negatywnych emocji z życia jest procesem trudnym i długotrwałym, dlatego po zaobserwowaniu zwiększonej liczby wypadających kosmyków, warto najpierw przyjrzeć się własnym nawykom żywieniowym oraz składnikom, które wzbogacają używane przez nas na co dzień kosmetyki.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Podstawowym produktem stosowanym stricte do włosów jest niewątpliwie szampon. Im bardziej naturalny, tym bardziej polecany przez trychologów. Kosmetyk ten powinien mieć przede wszystkim właściwości czyszczące i usuwające brud z powierzchni skóry.

Okazuje się jednak, że niektóre składniki myjące podrażniają skalp, a w konsekwencji przyczyniają się do powstawania łupieżu, swędzenia skóry głowy, osłabienia cebulek oraz wypadania włosów. Szczególnie mowa o popularnej na rynku kokamidopropylobetainie (cocamidopropyl betaine), która jest pochodną oleju kokosowego. Warto więc sprawdzić, czy przypadkiem obecność tego składnika w codziennej pielęgnacji nie potęguje problemu nadmiernego tracenia włosów.

Sposoby na ograniczenie wypadania włosów

Na kondycję skóry głowy ogromny wpływ mają składniki odżywcze, które dostarczamy organizmowi. Za nadmierne wypadanie włosów odpowiedzialny może być niedobór witamin D i A oraz biotyny. Witamina D pobudza mieszki włosowe i tym samym przyspiesza porost włosów. Witamina A wzmacnia włosy i sprawia, że nie są one kruche, suche i łamliwe. Natomiast biotyna odpowiada za ich gęstość. Warto więc zadbać, aby wszystkie te niezbędne do funkcjonowania związki chemiczne znalazły swoje miejsce w codziennej diecie.

Pielęgnację skóry głowy można również wzbogacić o systematyczne stosowanie naturalnego peelingu, który złuszczy martwy naskórek i oczyści skórę głowy. Wystarczy co cztery mycia dodać do szamponu łyżeczkę cukru, by cieszyć się później gładkim i zdrowym skalpem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Aleksandr Zubkov/Getty Images

Pozostałe wiadomości