Fryzura pin-up, czyli elegancja i styl lat 50. XX wieku. Jak ją wykonać?

pin up girl
Fot. Klubovy / Getty Images
Fryzura pin-up święciła triumfy w latach 50. ubiegłego stulecia. Choć czasy się zmieniły, eleganckie upięcia włosów w stylu retro cieszą się dużą popularnością również dzisiaj. Jak zrobić fryzurę pin-up i podkreślić nią swoją kobiecość?

Fryzura w stylu pin-up jest niezwykle ciekawa i efektowna. Cechuje ją lekkość i zwiewność, a przy tym niezwykłe dopracowanie szczegółów i dbałość o nawet najmniejsze detale. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie wyjątkowo dziewczęcego looku, który doskonale podkreśli urodę i seksapil. Co ważne, tzw. fryzura pin-up girl występuje w wielu wariacjach, w związku z czym każda kobieta może znaleźć coś dla siebie.

Więcej:

Czym charakteryzuje się fryzura w stylu pin-up?

Fryzura pin-up odznacza się klasą i stylem. Wyróżnia się przede wszystkim lokami i falami, które nadają włosom objętości i blasku. Ponadto ważnym elementem fryzury w stylu pin-up girl są różnego typu koki i rulony. Charakterystyczna jest też grzywka, np. obcięta na prosto i podwinięta do dołu lub wywinięta do góry.

Należy pamiętać, że w przypadku stylu, jaki prezentuje fryzura pin-up, długie włosy sprawdzą się najlepiej, ponieważ dają większe możliwości układania wymyślnych zawijasów i koków. Mimo to panie z krótszymi włosami również mogą spróbować wykonać fryzurę w stylu retro.

Oprócz samego ułożenia włosów istotą fryzury pin-up są charakterystyczne dodatki. Królują przede wszystkim bandany. Fryzurę w stylu pin-up doskonale podkreślą zarówno jednolite opaski (np. czerwone, czarne lub granatowe), jak i te z grochami, motywami kwiatowymi lub ciekawymi printami, np. wisienki czy lody gałkowe. Oprócz tego fryzura pin-up girl może być ozdobiona dekoracyjnymi spinkami, kokardami lub wpiętymi kwiatami.

Fryzura pin-up dla krótkich włosów

Jeśli chodzi o stylizację, jaką jest fryzura pin-up, krótkie włosy mogą nieco utrudnić jej wykonanie. Jednak nie jest to niemożliwe. Najłatwiejszą fryzurą pin-up girl są w tym przypadku fale i loki. Ich wykonanie jest banalnie proste – na wilgotne włosy należy nałożyć odrobinę pianki do stylizacji, wetrzeć ją, po czym włosy wysuszyć. Kolejnym krokiem jest podkręcenie ich przy pomocy lokówki lub prostownicy, a następnie przeczesanie palcami i utrwalenie lakierem. Panie, które mają krótką grzywkę, mogą dodatkowo podkręcić ją do dołu, natomiast kobiety z dłuższą grzywką upiąć ją do góry.

Zobacz także: Patricia Kazadi znowu zmieniła fryzurę

Kluczowym elementem fryzur pin-up dla krótkich włosów są dodatki. To one nadadzą prostej stylizacji charakterystycznego stylu. W tym przypadku sprawdzą się więc fryzury pin-up z opaską lub bandaną, a także dużą kokardą.

Fryzura pin-up girl – efektowne upięcie

Dla fryzur w stylu pin-up charakterystyczne są różnego typu koki. Wbrew pozorom wykonanie efektownego upięcia nie musi być trudne. Fryzura pin-up krok po kroku prezentuje się następująco:

 1. Wysuszone i rozczesane włosy podziel na trzy części – zrób trójkątny przedziałek z przodu głowy i oddziel tę partię włosów.
  1. Dla zwiększenia objętości włosów z tyłu natapiruj lekko u nasady zarówno lewe, jak i prawe wydzielone pasmo, a następnie przeczesz szczotką.
   1. Weź w dłoń dobrze wyczesane pasmo z prawej strony (musisz je dokładnie zebrać), a następnie owiń do wewnątrz wokół długiej spinki. W ten sposób powstanie „banan”, którego trzeba upiąć zarówno z dołu, jak i z góry. Jeżeli zauważysz odstające kosmyki, możesz wygładzić je woskiem do włosów.
    1. Pasmo włosów z lewej strony zbierz w dłoń i owiń wokół palca tak, aby dotykało zrobionego już koczka, a następnie dokładnie je przypnij.
     1. Przednią część włosów rozczesz i delikatnie natapiruj, a następnie zaczesz do tyłu, aby powstał z nich zaokrąglony rulon. Całość spryskaj lakierem.

      Tak przygotowana fryzura pin-up jest niezwykle efektowna i nie wymaga wielu dodatków. Dla podkreślenia stylu można jednak zdecydować się na opaskę lub bandanę.

      Należy pamiętać, że to tylko jeden ze sposobów na zrobienie pięknego koka. Wśród metod wykonywania fryzury w stylu pin-up girl często wykorzystywane są też inne rozwiązanie takie jak np. użycie wypełniaczy do włosów.

      Zobacz film: Uczulenia na farby do włosów. Źródło: Dzień Dobry TVN

      Rulony z włosów, czyli ciekawa fryzura w stylu pin-up

      Inna interesująca fryzura pin-up odpowiednia dla długich i średnich włosów to efektowne rulony. Nadają one dziewczęcości, a także wyjątkowego charakteru. Jak je zrobić?

      1. Suche i rozczesane włosy podkręć lokówką lub prostownicą. Zrób to od końcówek do połowy każdego pasma. Po tym zabiegu we włosy wgnieć modelującą piankę.

      2. Tylną partię włosów oddziel wszerz od przedniej, a następnie zbierz w kucyk i zwiąż.

      3. Przednią część włosów podziel na lewe i prawe pasmo.

      4. Weź prawe pasmo włosów i zwijaj do środka w rulonik. Możesz to zrobić palcami, pomocny będzie też żel do włosów. Gdy rulonik jest gotowy, wepnij go dokładnie wsuwkami. W ten sam sposób wykonaj lewy rulonik, a następnie spryskaj wszystko lakierem.

      5. Tylną partię włosów możesz rozpuścić lub pozostawić związaną. Pamiętaj jednak, aby podkręcić końcówki włosów.

      6. Z tyłu lub z boku głowy możesz wpiąć kwiat.

      Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości