W czym i jak prać biustonosze? Porady międzynarodowej ekspertki brafittingu

Autor:
Dominika
Czerniszewska
W czym i jak prać biustonosze?
W czym i jak prać biustonosze? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Odpowiednie pranie biustonosza może przedłużyć jego trwałość. Jaka temperatura jest zalecana? Który środek się sprawdzi? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Iza Sakutova, międzynarodowa ekspertka brafittingu.

W czym prać bieliznę?

Zarówno Iza Sakutova, jak i cała branża bieliźniana, nie zaleca prania w zwykłych proszkach.

- Warto prać w specjalistycznych płynach przeznaczonych do delikatnych włókien elastanowych. One są dostępne w sklepach brafittingowych na terenie całej Polski. One tym się wyróżniają, że bazują na ekstraktach roślinnych. Są ekologiczne, w wyniku czego one czyszczą plamy w ten sposób, że wyprowadzają z włókien cząstki brudu do wody, a nie działają jak proszek, który działa na zasadzie wybielania plam - tłumaczyła ekspertka w Dzień Dobry TVN.

Jak prać biustonosze?

Iza Sakutova zwróciła uwagę, że nie wolno prać biustonoszy wraz z innymi rzeczami, ponieważ w ten sposób można osłabić delikatne włókna, doprowadzić do rozciągnięcia ramiączek czy pasa obwodu. Dodatkowo brafitterka zaleciła pranie ręczne.

- Najpierw sortujemy kolory - jasne z jasnymi, ciemne z ciemnymi. Następnie zapinamy haftki, co zapobiegnie zaciągnięciom delikatnych tkanin. Później przygotowujemy sobie miskę z wodą. Istotna jest temperatura - nie może być wyższa niż 30 stopni. [...] Następnie bierzemy specjalistyczny płyn, dajemy 5 ml. Zatapiamy biustonosze i pozostawiamy na 15 minut. Pranie robi się samo, nie trzeba trzeć. Po 15 minutach powracamy, odciskamy nadmiar wody, nawet nie ma konieczności płukania - wyjaśniła krok po kroku gościni Dzień Dobry TVN.

Jak prawidłowo suszyć biustonosze? Jeśli jednak zdecydujemy się na pranie w pralce, to jak to dobrze zrobić? Czego nie powinny zawierać płyny? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości