Trendy modowe

Modna biżuteria z kamieniami, które dają moc. "Ona ma swoje działanie"

Trendy modowe

Autor:
Sabina
Zięba
Ametysty, agaty i onyksy

Na topie są obecnie wszystkie kolorowe klejnoty, które zdobią kolekcje najpopularniejszych jubilerskich marek, a także niszowych projektantów. Przyciągają spojrzenia i dodają błysku. Wiele osób twierdzi również, że drzemie w nich wyjątkowa moc. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym projektantka biżuterii, Joanna Bruzgo.

Modna biżuteria

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi to trend, który jest z nami już od kilku sezonów. Ich magiczna moc sprawia, że cieszą się teraz dużym zainteresowaniem. Modne są dziś wszystkie kolorowe klejnoty - ametysty, agaty, różowe kwarce, turkusy, onyksy i szafiry, opale, cytryny, amazonity.

- W tym sezonie tak naprawdę najmodniejsze są naszyjniki na długich łańcuszkach z dość masywną zawieszką. Jak najbardziej modne są też delikatne, drobne koraliki, które po prostu pięknie zdobią naszą szyję. Co najważniejsze, te wszystkie kamienie mają bardzo fajną i ciekawą historię, ponieważ każdy wnosi coś innego dla nas - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Joanna Bruzgo.

Moc kamieni szlachetnych

Ludzie  przypisują kamieniom wiele mocy. Aby w pełni z nich skorzystać, należy w miarę możliwości wszędzie się nimi otaczać lub zawsze mieć je przy sobie, najlepiej więc zakładać go na ciało w formie biżuterii. W wyborze własnego amuletu warto kierować się skumulowaną w nim mocą. Na przykład amazonit dodaje bardzo dobrej energii i siły do działania, ametyst jest na stres, topaz na zmęczenie, koral na miłość, cytryn otwiera i dodaje pewności siebie, a także jest po to, żeby bardziej siebie "ukochać", natomiast kryształ górski oczyszcza.

- Kryształ górski to jest taka podstawa. Jeśli chcielibyśmy wybrać jakiś kamień, kryształ, to od tego warto zacząć, ponieważ on oczyszcza, neutralizuje, także bardzo fajnie się prezentuje potem do łączenia z innymi naszyjnikami - doradziła projektantka biżuterii w naszym programie.

W przypadku, gdy ważny jest dla nas znak zodiaku, warto sprawdzić, jakie kamienie są do niego przypisane. Zdarza się także, że kamienie naturalne wykorzystuje się podczas masaży, które również mają na celu ogólną poprawę stanu zdrowia. Aby takie kamienie dobrze się sprawdziły, muszą posiadać odpowiedni kształt, umożliwiający swobodne manewrowanie nimi podczas masażu.

- Wydaje mi się, że jeżeli wierzymy w moc kamieni, to jak najbardziej ona ma swoje działanie. (...) Jeśli ktoś nie do końca ufa temu, to i tak one bardzo pięknie zdobią nasze stylizacje. (...) Jeśli wierzymy w znaki zodiaku, to jak najbardziej warto sprawdzić sobie, jaki kamień pasuje do znaku zodiaku - dodała Joanna Bruzgo.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości