Moda i Uroda

Jak uniknąć przeziębienia włosów? Te rady pomogą ci zadbać o ich kondycję

Moda i Uroda

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Zeberka.pl

Przeziębienie włosów może nieść za sobą fatalne skutki. Brak odpowiedniej pielęgnacji i ochrony skóry głowy nie tylko negatywnie wpłynie na kondycję pasm, ale również doprowadzi do ich nadmiernego wypadania. Jak odpowiednio dbać o włosy zimą? Podpowiadamy.

Czym jest przeziębienie włosów?

Zimą nasze pasma narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak silny wiatr i niskie temperatury. W chłodne dni wiele osób stara się jeszcze bardziej dbać o ciało, stosując różnego rodzaju witamy i suplementy. Jak się okazuje, również nasze włosy potrzebują wzmocnionej pielęgnacji, ponieważ jej brak może doprowadzić do przeziębienia włosów.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Czym jest przeziębienie włosów? Występuje, gdy mieszki włosowe są osłabione. Kiedy nie dostarczamy odpowiedniej ilości składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, narażamy je na osłabienie, które może mieć fatalne skutki dla kondycji całych włosów. Jednym z nich jest ich nadmierne wypadanie.

Jak dbać o kondycję włosów zimą?

Jak zapobiegać przeziębieniu włosów? Najprostszym sposobem będzie noszenie czapki. Dzięki temu ochronisz skórę głowy przed negatywnym wpływem zimnego powietrza. Mróz nie tylko osłabia cebulki włosa, ale także sprawia, że stają się kruche i tracą blask. Nosząc czapkę, zapobiegniesz występowaniu tzw. szoku temperaturowego po wejściu do ciepłego mieszkania i unikniesz zaburzenia pracy gruczołów łojowych.

W chłodne dni nie powinno się również wychodzić na zewnątrz z mokrymi włosami. Bardzo istotne jest ich dokładne wysuszenie. Mokre pasma są bardziej narażone na urazy mechaniczne, które mogą osłabić ich kondycję. Jak suszyć włosy zimą? Stosuj do tego celu zimne powietrze, najlepiej stosując suszarkę z jonizacją, która zapobiega puszeniu się pasm i domyka łuski włosa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Zeberka.pl

Źródło zdjęcia głównego: LumiNola/Getty Images

Pozostałe wiadomości