Pomarańczowy podkład, za ciemny bronzer, przerysowane brwi. Jak uniknąć makijażowych błędów?

Marta Gąska w studiu Dzień Dobry TVN pokazała, na jakie pułapki jesteśmy narażone przy robieniu sobie makijażu. Za ciemny podkład, źle nałożony bronzer, gruba kreska na powiece... Takie błędy możesz popełniać codziennie, a nawet o tym nie wiesz!

Najczęstsze błędy w makijażu:

• Podkład - często dobieramy go nieumiejętnie. Przeważnie decydujemy się na za ciemny, w innym odcieniu, np. zbyt różowy, kiedy powinien wpadać w żółte tony.
Jak uniknąć wpadki z podkładem? Podkład powinnyśmy dobierać do kolory szyi - nasza twarz ma często różne odcienie, czasem przebarwienia czy naczynka, która wpływają na jej ogólny odcień, ale podkład na końcu i tak zlewa się z szyją i to do niej ma pasować idealnie!
>>>
• Bronzer – kobiety bardzo często źle nakładają bronzer - w złych miejscach, przez co źle modelujemy twarz. Innym błędem jest zbyt ciemny bronzer - wydaje się nam, że kiedy bronzer będzie ciemniejszy, nasza twarz będzie bardziej opalona, a niestety efekt często jest taki, że na twarzy pojawiają się zbyt ciemne i pomarańczowe plamy.
Jak uniknąć wpadki z bronzerem? Po pierwsze, musimy dobierać odpowiednie kosmetyki do naszej karnacji, np. kiedy mamy jasny kolor skóry, wybierajmy bronzery jaśniejsze, dostosowane do naszej karnacji. Bronzer powinien być tylko odrobinę ciemniejszy od podkładu!
Tutaj zobaczysz, jak dobrze konturować twarz! >>> Wykonturuj twarz jak Kim Kardashian! Poradnik Marty Gąski krok po kroku
Fot. Getty Images
• Brwi to klasyka! Problemem są przeważnie za mocno pomalowane brwi. Stawiamy na za ciemne kosmetyki np. kredkę czy pomadę. Brwi są za mocno wyrysowane i nie wyglądają naturalnie. >>> Tutaj zobaczysz, jak poprawnie malować brwi
Fot. Gimid_86/ Getty Images
• Róż do policzków - Uwielbiamy używać róż do policzków. Nic dziwnego! Odpowiednio dobrany róż nada nam blasku i młodzieńczego wyglądu. Problem pojawia się wtedy, kiedy przesadzimy z ilością różu i nałożymy go w złe miejsca.
Pamiętaj! Róż ma tylko lekko musnąć nasze policzki, by dodać trochę „życia” i koloru.
• Kreska na oku – kobiety uwielbiają kreski malowane na powiecie. Problem pojawia się wtedy, kiedy kreska jest zbyt gruba lub krzywo namalowana.
Nie róbmy kreski na powiecie, kiedy mamy bardzo małe oczy lub kiedy po prostu jej nie potrafimy namalować. Bawiąc się eyelinerem, łatwo możemy zrobić sobie krzywdę.
>>>
• Obrysowane oko na dolnej powiece – często kobiety używają do tego cienkiego i płaskiego pędzelka – to daje odwrotny efekt, który chcemy osiągnąć. Tak pomalowane oko się zmniejsza.
Wystarczy zmienić pędzelek na odrobinę grubszy i miękki, a oko się otworzy!
• Usta – spektakularną wpadkę możemy zaliczyć, kiedy nieumiejętnie obrysujemy usta źle dobraną konturówką, np. w zbyt ciemnym kolorze. Kluczem jest odpowiednio dobrany kolor - chodzi o to, żeby zewnętrzny kontur nie odcinał się od reszty.
Fot. ValuaVitaly / Getty Images
>>>
• Cienie do oczu - kobiety robią często ten błąd, że nakładają cienie tylko na ruchomą powiekę. Rozwiązanie jest proste. Wystarczy, że cień nałożysz też wyżej i delikatnie go rozetrzesz. Dzięki takiemu trikowi oko się powiększy i będzie wydawać się większe
>>>
Zobacz też:
Pozostałe wiadomości