Moda i Uroda

Japoński masaż twarzy to ratunek dla obwisłego podbródka. Jak go wykonać?

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Japoński masaż twarzy na ratunek obwisłemu podbródkowi
Dzień Dobry TVNJapoński masaż twarzy na ratunek obwisłemu podbródkowi

Podwójny podbródek to problem, który dotyczy nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Nie zawsze też jest wynikiem otyłości. Ratunkiem może być japoński masaż, który poprawia owal twarzy. Można go wykonać samodzielnie w domu.

Na czym polega japoński masaż twarzy?

Japoński masaż twarzy to inaczej masaż kobido i nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Trzeba podkreślić, że to intensywny zabieg działający na głębokie struktury w skórze. Warto być systematycznym, bo takie działanie doprowadzi do poprawy owalu naszej twarzy i zniwelowania podwójnego podbródka.

- Moim zdaniem jest to kwestia takich codziennych małych kroczków. Niezależnie od wieku, od swojej tuszy możemy pracować na swojej twarzy. Ja stosuję taką zasadę małych kroczków, kilka minut dziennie, ale codziennie i to naprawdę się sprawdza - powiedziała Bożena Jażdżyk, która wykonuje japoński masaż twarzy.

Jak wykonać masaż twarzy?

Bożena Jażdżyk zaczyna dzień od masażu i na nim go kończy. Jeśli mamy podwójny podbródek, może to świadczyć o zastojach limfatycznych w okolicy węzłów chłonnych. Dlatego masaż zaczynamy od klatki piersiowej, aby otworzyć węzły. Robimy to między piersiami, w okolicach pach i pod uszami.

- Mamy zawsze doskonałe narzędzia, którymi są nasze dłonie, w każdej sytuacji, w każdym czasie w ciągu dnia gdzieś tam sobie dotknę, poszczypię, pobudzę. Tam, gdzie jest pobudzenie, jakiś dotyk głęboki, tam mamy kierowaną krew, jest dotlenienie, dokarmienie - tłumaczyła masażystka.

Możemy też wykorzystać łyżeczki, które każdy ma w zasięgu ręki albo specjalne kamienie czy nawet bańki. To wspaniałe sposoby, żeby ujędrniać twarz i jej okolice.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości