Moda i Uroda

Wiele kobiet w ten sposób zakłada biustonosz. To błąd. Brafitterka: "Ta metoda odkształca miseczki"

Moda i Uroda

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok
Kobieta zakłada biustonosz

Kimmay jest ekspertką od dobierania biustonoszy. Brafitterka przedstawiła trzy "grzechy główne", które kobiety bardzo często popełniają podczas przechowywania, zakładania oraz czyszczenia staników. Błędy warto wyeliminować, ponieważ wydłużą żywotność bielizny.

Wiele razy pochylaliśmy się nad tematem odpowiedniego dobierania biustonoszy. Tym razem skupimy się na jego przechowywaniu, które w znaczny sposób może skrócić albo wydłużyć żywotność bielizny.

Jak dbać o biustonosz? Brafitterka wymienia trzy błędy kobiet

Kimmay na co dzień trudni się brafittingiem i dzieli się swoją wiedzą za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na TikToku opublikowała nagranie, na którym uświadamia, czego nie powinny robić właścicielki staników. Wymieniła trzy najczęściej spotykane i powielane błędy.

Pierwszym z nich jest niepoprawne układanie bielizny w szafie. Niektóre panie, by zaoszczędzić przestrzeń w garderobie, składają biustonosze na pół i wpychają jedną miseczkę do drugiej. To bardzo szkodliwa praktyka, bowiem zniekształca formę stanika i odbiera mu główną funkcję poprawnego i zdrowego podtrzymywania piersi.

Biust

Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?
Dlaczego wierzymy w pseudoreklamy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Za kolejny grzech posiadaczek biustonoszy uznaje się czyszczenie bielizny w pralce i wrzucanie do suszarki bębnowej. - Wirowanie w wysokich temperaturach nie kończy się dobrze w przypadku delikatnych biustonoszy ani w zasadzie wszystkiego, co jest wykonane z gumy. Biustonosze kosztują, jeśli odpowiednio się nimi zajmiesz, będą dłużej dobrze układać się na twoim ciele - przekonuje specjalistka. Brafitterka zachęciła do tego, by panie prały staniki ręcznie za pomocą delikatnych detergentów.

Zakładanie biustonosza - czego unikać?

Kimmay zwróciła szczególną uwagę na jeszcze jeden błędny schemat. Mowa o zakładaniu biustonosza tył na przód w celu uzyskania łatwiejszego dostępu do zapięcia, a następnie przekręcaniu stanika tak, by miseczki znalazły się na właściwym miejscu. Tę metodę stosuje niestety wiele kobiet, które cenią sobie wygodę i nie potrafią posługiwać się sprawnie zapięciem po omacku.

- To rozciągnie pasek, a także odkształci miseczki na ciele, co sprawi, że fiszbiny przesuną się na niewłaściwe miejsce - uświadamia brafitterka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Kin Tak Tan/EyeEm/Getty Images, TikTok

Pozostałe wiadomości