Moda i Uroda

Gwiazdy w tych samych kreacjach na gali Grammy. Jak rozwiązały tę sytuację?

Moda i Uroda

Autor:
Sabina
Zięba
Grammy 2022

Na rozdaniu nagród Grammy doszło do niecodziennego zdarzenia. Artystki Dua Lipa i Megan Thee Stallion pojawiły się na scenie w takich samych kreacjach. Sytuację uratowała Donatella Versace. Kilkadziesiąt lat temu to samo przydarzyło się Whitney Houston i Mariah Carey.

Identyczne sukienki na gali Grammy

Raczej nie zdarza się, by gwiazdy pojawiły się na wielkiej gali w takich samych kreacjach. Ich stylizacje są przygotowywane wiele dni wcześniej, a szczegóły często uzgadniane z projektantami, by uniknąć nieprzewidzianych sytuacji. Gdyby jednak doszło do zdublowania looku, kobiety nie miałyby zadowolonych min. Tym razem było inaczej.

Szafy gwiazd, czyli cykl "Moda na spacer"

Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Na tegorocznej gali Grammy w pewnym momencie na scenie pojawiły się Dua Lipa i Megan Thee Stallion, które wręczały nagrodę dla "Najlepszego nowego artysty". Obie wokalistki pokazały się i sięgnęły po mikrofon w tej samej czarnej sukience kopertowej z domu mody Versace oraz masywnym złotym naszyjniku. Następnie zwróciły się do siebie z fałszywą złością.

Megan The Stallion powiedziała: "Skradłaś moją stylizację", na co Dua Lipa odparła: "Powiedziano mi, że dostanę ekskluzywny projekt. Będę musiała porozmawiać z Donatellą". Wówczas mrucząc pod nosem włoskie słówka Donatella Versace pojawiła się na scenie w wyszywanej złotymi cekinami sukni obok artystek. Następnie zdjęła odpinaną spódnicę obu z nich i stwierdziła: "Wiecie co? To są teraz moje dziewczyny". Megan dodała: "Dziękuję Donatello! Teraz obie wyglądamy jak zwyciężczynie".

Dua Lipa i Megan Thee Stallion jak Whitney Houston i Mariah Carey

Okazało się, że nie było to oryginalne wydarzenie. Dua Lipa i Megan Thee Stallion zainspirowały się bowiem sytuacją, która miała miejsce 24 lata wcześniej. Podczas MTV Video Music Awards w 1998 roku legendy muzyki, czyli Mariah Carey i Whitney Houston, wykorzystały modę, aby podkreślić swoją rzekomą rywalizację zawodową.

Wręczając wówczas nagrodę za najlepszy męski teledysk, pokazały się na scenie w identycznych brązowych sukienkach maxi od Very Wang z głębokim dekoltem. Carrey powiedziała: "Ładna sukienka", na co Houston odparła: "Ty też całkiem dobrze wyglądasz". Mariah dodała wtedy: "To jedyne w swoim rodzaju, tak? Wygląda całkiem znajomo". Następnie obie odpięły części swoich kreacji, efektownie odsłaniając nogi.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: CBS Photo Archive/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości