Grammy Awards

  Artystki Dua Lipa i Megan Thee Stallion pojawiły się na scenie w takich samych kreacjach. Sytuację uratowała Donatella Versace.

  Olivia Rodrigo, Doja CAT, Foo Fighters, Kanye Westa i wiele innych wróciło w nocy z 3 na 4 kwietnia do domu ze statuetkami Grammy 2022. Uroczysta gala odbyła się w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas. 64. ceremonia wręczenia najważniejszych nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego przyniosła ogrom emocji - nie zapomniano o oscarowym incydencie i wojnie w Ukrainie.

  Ceremonia wręczenia nagród była zaplanowana na 31 stycznia. Jednak z powodu obaw związanych z szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron została przełożona. Organizatorzy nie podali kolejnej daty.

  Za nami 63. ceremonia rozdania nagród Grammy. W najważniejszych kategoriach (album roku i piosenka roku) triumfowały Taylor Swift oraz Billie Eilish. Na gali pojawiło się jednak dużo więcej znanych gwiazd. Kto wyglądał najlepiej? Sprawdźcie!

  Grammy 2021 zapisze się w historii jako najskromniejsza gala w historii. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie odbyło się na zewnątrz, a pod sceną ustawiono jedynie kilka stolików dla gwiazd. W najważniejszych kategoriach (album roku i piosenka roku) triumfowały - kolejno - Taylor Swift oraz Billie Eilish. Wręczono łącznie statuetki w ponad 80. kategoriach.

  Nagroda Emmy to bardzo ważne amerykańskie wyróżnienie, przyznawane co roku dla najlepszej produkcji telewizyjnej. Pierwszy raz wręczono ją już w 1949 roku. Największą popularność zyskała jednak w latach 70. i 80. XX wieku. Nagrodę Emmy wielokrotnie zdobyła "Gra o Tron".

  Nagrody Grammy nie zostaną rozdane zgodnie z planem. Z powodu pandemii COVID-19 organizator gali zdecydował o ich przełożeniu. Impreza z 31 stycznia została przeniesiona na 14 marca.

  Piętnastokrotna zdobywczyni Grammy i ikona światowej muzyki zaprezentowała nową płytę. Jak pisze "USA Today", nowy album Alicii Keys niesie nadzieję w czasie rozpaczy.

  W niedzielę w Dzień Dobry Wakacje zobaczycie rozmowę naszej dziennikarki Anny Senkary z Luisem Fonsi - portorykańskim piosenkarzem i kompozytorem, laureatem nagrody Grammy i autorem przeboju Despacito. Nie możecie tego przegapić! Bądźcie z nami od 8:30!

  Podczas rozdania nagród Grammy 2016, na gali, jak co roku, pojawiło się wiele gwiazd światowego formatu. Wśród nich znalazła się również nasza rodaczka - Aleksandra Gintrowska. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by zapytać o to, czym dla niej był udział w tej gali. Obok niej zasiadł na kanapach krytyk muzyczny Piotr Metz, który powiedział o plusach udziału w tego typu imprezach.