Julia Wieniawa - Ambasadorka Dyson Polska
Jak dbać o włosy, a jednocześnie stylizować wyjątkowe fryzury? Te urządzenia ci w tym pomogą
Źródło: materiały prasowe
Materiał promocyjny

Jak dbać o włosy, a jednocześnie stylizować wyjątkowe fryzury? Te urządzenia ci w tym pomogą

Włosy to bardzo ważny element naszego wyglądu. Właśnie dlatego na co dzień stosujemy wiele produktów do pielęgnacji, dzięki którym możemy je myć, odżywiać, wygładzać czy nawilżać. Jednak dbanie o fryzurę nie polega wyłącznie na odpowiednim doborze kosmetyków. Niezwykle istotnym aspektem jest również to, jakich urządzeń używamy do suszenia włosów i stylizacji. Dlaczego?

Sekret zdrowych włosów

Niewiele osób wie, że uszkodzenia włosów spowodowane zbyt wysoką temperaturą są nieodwracalne. Zatem stylizacja fryzury powinna nie tylko zapewniać pożądany efekt, ale przede wszystkim być bezpieczna. Poddając włosy codziennym zabiegom, warto działać zapobiegawczo i używać takiego sprzętu, który w mniejszym stopniu polega na cieple. To najlepszy sposób, by skutecznie dbać o zdrowie włosów.

Wszystkie urządzenia Dyson do stylizacji włosów zostały zaprojektowane w taki sposób, by chronić je przed uszkodzeniami termicznymi. Sekretem zaawansowanej technologii jest układanie fryzur za pomocą skoncentrowanego strumienia powietrza, a nie nadmiernej temperatury. Doskonałym przykładem takiego urządzenia, które stylizuje, a jednocześnie chroni strukturę włosa, jest Multistyler Dyson Airwrap™. Wykorzystuje zjawisko aerodynamiczne, zwane efektem Coandy, generowane przez silnik cyfrowy Dyson V9. Jak to działa?

Dzięki inteligentnej kontroli ciepła suszenie i stylizacja włosów odbywają się przy pomocy skoncentrowanego strumienia powietrza, które przyciąga włosy i samoistnie nawija je wokół końcówki w obu kierunkach, a nie poprzez bardzo wysoką, wysuszającą i niszczącą budowę włosów temperaturę.

Ponadto Multistyler Dyson Airwrap™ jest sprzętem wielofunkcyjnym. Posiada dwukierunkowe końcówki do kręcenia i falowania, a także szczotki do modelowania i wygładzania oraz końcówkę do wykończenia. Ale to nie wszystko, firma Dyson wprowadziła nowe końcówki do stylizacji, które doskonale sprawdzą się do falowania i kręcenia dłuższych włosów.  Są to duża, okrągła szczotka nadaje kształt i większą objętość. Z kolei dyfuzor podczas suszenia wydobywa naturalny skręt włosów i niweluje efekt puszenia.

To nie lada gratka dla włosomaniaczek, ponieważ żaden inny multistyler nie jest wyposażony w tak wiele różnorodnych końcówek, dzięki którym można kręcić, falować, wygładzać i suszyć włosy za pomocą jednego urządzenia. Tylko Dyson Airwrap™ zapewnia wszechstronną stylizację i daje możliwość tworzenia efektownych fryzur na każdą okazję – zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia.

Nowe końcówki do Multistylera Dyson Airwrap™

Co warto wiedzieć o nowych końcówkach? Duża okrągła szczotka posiada gęsto rozmieszczone, delikatne włosie, które kieruje powietrze w głąb włosów. Dzięki temu włosy są odpowiednio naprężone, co ułatwia ich modelowanie podczas suszenia. Szczotka sprawia, że stylizacja długich włosów jest szybka i prosta, ale również pozwala uzyskać spektakularną objętość.

Natomiast precyzyjnie zaprojektowany dyfuzor równomiernie rozprasza powietrze i umożliwia bardziej naturalne suszenie, ograniczając przy tym puszenie się włosów. W przypadku kręconych i falowanych włosów pomaga wydobyć ich naturalny skręt.

Kilka faktów na temat technologii

Multistyler Dyson Airwrap™ jest wyposażony w silnik cyfrowy marki Dyson, który wytwarza zjawisko zwane efektem Coandy. Na czym polega?

13-łopatkowy wirnik obraca się z prędkością do 110 000 obrotów na minutę, a cyfrowy silnik Dyson V9 generuje ciśnienie przepływu powietrza 3,2 kPa. W wyniku tego powstaje efekt Coandy. Efekt ten występuje, gdy ze względu na różnicę ciśnień strumień powietrza o dużej prędkości przylega ściśle do powierzchni, po której przepływa.

Grupa ekspertów do spraw aerodynamiki z firmy Dyson znalazła sposób na wykorzystanie efektu Coandy do stylizacji włosów wyłącznie za pomocą powietrza i odpowiedniej temperatury.

Suszarka do włosów Dyson Supersonic™

Suszarka Dyson Supersonic™ zapewnia szybkie suszenie, bez użycia nadmiernej temperatury. Dzięki kontrolowanemu strumieniowi powietrza o dużej prędkości i za pomocą pięciu końcówek można z łatwością układać różnego rodzaju fryzury, a przy tym uzyskać efekt lśniących i wygładzonych włosów.

Urządzenie jest napędzane przez niewielki, ale potężny silnik cyfrowy Dyson V9, który pracuje z prędkością do 110 000 obrotów na minutę. To nawet sześć razy szybciej niż silniki innych modeli suszarek! Z kolei funkcja inteligentnej kontroli ciepła mierzy temperaturę powietrza 40 razy na sekundę i reguluje ją. Dzięki temu przeciwdziała termicznemu zniszczeniu włosów i pomaga chronić ich blask oraz zdrowy wygląd. Dodatkowo funkcja jonizacji pomaga ograniczyć elektryzowanie się włosów i zapobiega ich puszeniu.

Urządzenie jest wyposażone w pięć rodzajów końcówek:

 • Końcówka do puszących się i niesfornych włosów – jest idealna do wykończenia gładkich, prostych fryzur lub fal. 
  • Koncentrator do stylizacji – tworzy silny strumień powietrza idealny do modelowania. Można stylizować jedną partię włosów bez naruszenia pozostałych.
   • Dyfuzor – rozprowadza powietrze bardziej równomiernie wokół pasm. Odwzorowuje naturalny sposób suszenia, pomagając uzyskać efekt loków czy fal.
    • Końcówka do wygładzania – suszy włosy delikatniejszym, bardziej skoncentrowanym powietrzem, co pomaga uzyskać gładkie i naturalne wykończenie.
     • Grzebień z szerokimi zębami – zaprojektowany do włosów kręconych. Szeroko rozstawione zęby pomagają wyciągnąć włosy podczas ich suszenia, by nadać im odpowiedni kształt i objętość.

      Nowa edycja kolorystyczna Ceramic Pop

      Powstała limitowana edycja kolorystyczna Ceramic Pop. To odważne zestawienie trzech kolorów: delikatnego różu, topazu i patyny. Co ciekawe, paleta barw nawiązuje do G-Force, czyli pierwszego modelu odkurzacza marki Dyson, sprzedawanego w Japonii w latach 80. ubiegłego wieku.

      Kolorystyka Ceramic Pop śmiało łączy jasne barwy w nieoczywistych proporcjach, a przy tym nadaje nowe oblicze już dobrze znanym produktom Dyson do stylizacji włosów – Suszarce Dyson Supersonic™, Multistylerowi Dyson Airwrap™ oraz Prostownico-lokówce Dyson Corrale™. W tej wersji wykończenie urządzeń jest stylizowane na ceramiczne. Efekt ten udało się uzyskać dzięki nałożeniu satynowych powłok, które sprawiają, że urządzenia są bardzo przyjemne w dotyku.

      Nie tylko urządzenia firmy Dyson przechodzą szereg dokładnych badań, ale również materiały i wykończenia, z których są wykonane. To m.in. testy odporności na ścieranie i zarysowania, by ocenić wytrzymałość i niezawodność wykończenia produktów.

      Urządzenia Dyson w wersji Ceramic Pop są dostępne od października na dyson.pl oraz w perfumeriach Sephora.

      Dyson w programie "Top Model"

      Firma Dyson jest partnerem 12. edycji programu "Top Model". Do przygotowania wyjątkowych fryzur, które były bardzo ważnym elementem stylizacji uczestników podczas pokazu kolekcji Mariusza Przybylskiego, zaproszono topowego stylistę fryzur Jona Reymana, Ambasadora Dyson z Nowego Jorku. To światowej sławy specjalista, który na co dzień współpracuje z najbardziej wpływowymi projektantami mody.

      Jon w "Top Model" stworzył na głowach modeli i modelek niezwykłe fryzury. By je wykonać, korzystał z urządzeń Dyson: Suszarki Dyson Supersonic™, Multistylera Dyson Airwrap™ oraz Prostownico-lokówki Dyson Corrale™.

      Ponadto w jury odcinka zasiadła Julia Wieniawa, Ambasadorka Dyson w Polsce. Artystka dopingowała uczestników podczas zadania, a także wyłoniła osobę, która została twarzą kampanii marki w social mediach. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymała Amelia Wnuk.

      Amelia Wnuk, uczestniczka 12. edycji "Top Model"
      Amelia Wnuk, uczestniczka 12. edycji "Top Model"
      Źródło: materiały prasowe

      Julia Wieniawa doskonale wie, że w jej pracy – zarówno na scenie, na planie filmowym, jak i na czerwonym dywanie podczas show-biznesowej imprezy – trzeba zadbać nie tylko o wyjątkową stylizację i podkreślający urodę makijaż, ale też o odpowiedni wygląd włosów. Ambasadorka Dyson poprosiła Jona Reymana o fryzurę z efektem "mokrych włosów" i falami. Za pomocą Multistylera Dyson Airwrap™ w łatwy sposób udało się uzyskać ten oryginalny look. Zobacz wideo.

      Dyson x Julia Wieniawa
      Kampania Dyson x Julia Wieniawa - Kulisy