Zwierzęta

Ma ponad sześć tysięcy przedmiotów z podobizną psa. Polka została rekordzistką Guinnessa

Zwierzęta

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Dzień Dobry TVN
O psia kość! Ale figurek!

Anna Matracka od szóstego roku życia kolekcjonuje przedmioty z podobiznami psów. Zebrała ich już ponad sześć tysięcy i tym samym zapisała się w Księdze rekordów Guinnessa.

Pieskowe hobby - od czego się zaczęło?

Reporter programu Dzień Dobry TVN zawitał do domu Anny Matrackiej w Załuskach koło Grójca. Rekordzistka Guinnessa oprowadziła dziennikarza po dwóch pokojach zamieszkałego lokum, w których ustawiła ponad sześć tysięcy przedmiotów. Nie zabrakło tam maskotek, figurek, ubrań, talerzy, książek czy gier. Każda z zaprezentowanych rzeczy związana jest stricte z czworonogami. Kobieta przekuła miłość do psów w prawdziwą pasję zbieractwa rzeczy z ich podobizną.

Ta niezwykła historia z kolekcjonowaniem rozpoczęła się jeszcze w wieku przedszkolnym. Gdy Anna Matracka miała sześć lat, zafascynowała się małą figurką z czekoladowego jajka Kinder. Plastikową zabawkę w kształcie psa nazwała Geneviève. Od tamtego momentu nie mogła powstrzymać nieustannej chęci gromadzenia podobnych rzeczy. Kobieta zaznacza jednak, że jej pasja nie ma nic wspólnego z próżnością i bezsensownym wydawaniem pieniędzy. Co ciekawe, jest w stanie rozpoznać każdy element ze swojej okazałej kolekcji.

- Każda figurka niesie za sobą jakąś historię. Staram się zawsze, jak najwięcej dowiedzieć się o danej figurce, maskotce. To nie jest takie próżne zbieractwo, tylko po prostu liczy się historia i to, z czego jest wykonana dana figurka lub też kto ją wykonał, po co i dlaczego - przekonuje pasjonatka psów.

Anna Matracka jest właścicielką czterech żywych czworonogów, a podobizny pupili są obecne w jej mieszkaniu niemal wszędzie -nawet w toalecie. Przedmioty, które zaliczają się w skład imponującego zbioru, zazwyczaj przechowuje w szafkach i pudełkach.

- Przedmioty, które tutaj widzimy, mają na co dzień swoje miejsce. [...] na co dzień żyję w trochę większym porządku - zapewnia przed kamerami.

Rekord Guinnessa w "psim zbieractwie"

Anna Matracka po raz pierwszy znalazła się Księdze rekordów Guinnessa w 2014 roku. Przez długie lata zdołała utrzymać pierwsze miejsce w rankingu, jednak w końcu musiała oddać je swojej konkurentce ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Teraz znów może cieszyć się złotem, ponieważ ustanowiła kolejny rekord świata.

- Historia z Guinnessem zaczęła się w 2014 roku, kiedy pobiłam swój pierwszy rekord liczbą 1401 przedmiotów związanych z psami. Ten rekord był na czele ponad sześć lat. Po sześciu latach pani z Dubaju przebiła mnie o 90 sztuk. Rok później odbiłam piłeczkę i ustanowiłam rekord liczbą 3799 - opowiada Matracka.

Pokaźnej kolekcji psich rzeczy możecie przyjrzeć się w naszym wideo.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości