Dom

Jak wykonać stroiki wielkanocne? Pomysły na ręcznie robione dekoracje świątecznego stołu

Dom

Aktualizacja:
Stroik wielkanocny

Wielkanoc to wyjątkowy czas, który bez wątpienia wymaga właściwej oprawy. Świąteczne ozdoby wprowadzą do naszego domu radosną atmosferę, a pięknie przystrojony stół umili nam wspólne chwile w rodzinnym gronie. Zajrzyj do naszego poradnika i dowiedz się, jak przygotować przepiękny stroik wielkanocny.

Stroik wielkanocny

Ozdoby wielkanocne - zajączki, baranki, jajka i bazie nie tylko przypominają nam o zbliżających się świętach, ale również symbolizują odradzającą się przyrodę i nadejście wiosny. Nie może ich więc zabraknąć w świątecznym stroiku. Istnieje bardzo wiele sposobów na wykonanie wielkanocnych dekoracji, które pozwolą nam puścić wodze fantazji i wykazać się kreatywnością.

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

Tradycyjny stroik wielkanocny

Pierwszej rzeczy, jakiej potrzebujemy do stworzenia pięknej kompozycji jest baza w postaci koszyczka lub związanych ze sobą gałązek. Żeby nadać dekoracji bardziej wielkanocnego charakteru możemy włożyć do stroika zajączki, kurczaczki lub kolorowe pisanki. Świeżości i koloru dodadzą mu bazie, świeża rzeżucha, pędy pszenicy lub bukszpan.

Nowoczesny stroik wielkanocny

Można też odejść od klasyki i postawić na nowoczesny stroik, do wykonania którego wystarczy dekoracyjny słoik lub szklany wazon. Na jego dnie układamy ozdoby. Mogą to być zarówno jajeczka, zajączki czy kurczaczki, jak i świeczki, piórka, koraliki lub wiosenne kwiaty, np. tulipany, żonkile, hortensje czy hiacynty. Nowoczesnego charakteru doda naszemu stroikowi monochromatyczna, stonowana kolorystyka. Dobrze sprawdzą się zarówno jasne, pastelowe barwy, jak i nieskazitelna biel.

Papierowy stroik wielkanocny

Wykonanie wielkanocnego stroika to świetna okazja do spędzenia czasu ze swoimi dzieci. Z kolorowego papieru można wyczarować stylowe dekoracje świąteczne, a ich przygotowywanie to świetna sposób na ćwiczenie kreatywności. Ozdoby z papieru to tanie i proste rozwiązanie, które daje naszej wyobraźni pełne pole do popisu.

Słodki stroik wielkanocny

Stroiki nie tylko muszą pięknie wyglądać, ale także mogą dobrze smakować. Żeby osiągnąć oba efekty wystarczy sięgnąć po ręcznie zdobione, słodkie przysmaki – babeczki, ciasteczka czy pierniczki. Do ich wykonania wystarczą nam foremki w kształcie zajączków lub pisanek oraz lukier do ozdabiania wypieków.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego:  Liliboas/gettyimages.com

Pozostałe wiadomości