Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Tulimy niemowlaki do snu. Mamy zdradzają sprawdzone sposoby 

Let's be kids!

Tulimy niemowlaki do snu. Mamy zdradzają sprawdzone sposoby 

Niekiedy uśpienie malucha graniczy z cudem. Mamy włączają pozytywki, suszarki do włosów lub muzykę klasyczną. Patenty są naprawdę przeróżne. A jakie są metody Moniki Mrozowskiej i Pauliny Zbyczyńskiej i jak ocenia je dr Aleksandra Piotrowska? Przekonajcie się sami, w końcu przy czwórce dzieci to nie lada wyzwanie. 

Budujemy rytm snu u maluchów 

Paulina Zbyczyńska jest mamą czwórki dzieci: 5-letniej Cataley i i 3-latniej Melanii, a od dwóch miesięcy bliźniaków: Kuby i Oskara. Swoimi doświadczeniami rodzicielskimi dzieli się w mediach społecznościowych, zdradza je także w Dzień Dobry TVN. Pokazała, jak zrobić niezwykłe stylizacje dla dzieci domowym sposobem z brystolu czy papieru do pakowania prezentów, a jej córka uczyła Marcina Prokopa, jak grać na przedmiotach codziennego użytku. Tym razem przedstawiła nam swoje patenty na usypianie dzieci. Oto kilka z nich:

  •  lulanie na rękach;
  •  opatulanie w ulubiony kocyk;
  •  korzystanie z chmurkowej karuzelki.

Dwie pierwsze metody są powszechne wśród mam, a na czym polega chmurkowa karuzelka?

- Pomaga ona budować rutynę snu. Dzięki czemu chłopcy przed snem wyciszają się i szybciej zasypiają. Jeśli jeden z nich w nocy się przebudzi i zacznie płakać, karuzelka automatycznie się włącza, ponieważ ma wbudowany w sobie sensor płaczu i dziecko od razu się uspokaja – przekonywała mama czwórki dzieci, dla której każda minuta snu jest cenna.

Jak uśpić niemowlaka? Bawimy się w zasypianie

Z kolei do naszej kawiarenki zaprosiliśmy psycholog dr Aleksandrę Piotrowską, ekspert Fisher Price oraz Monikę Mrozowską, która, tak jak Paulina Zbyczyńska, jest mamą czwórki dzieci. Co ciekawe aktorka nie cierpi na bezsenność. 

W rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską zdradziła, że wypracowała rytuał zasypiania. Dwumiesięcznego synka zabiera do siebie do łóżka, wygasza światło, a pozostałe dzieci prosi o ciszę i zasypia razem z malcem. Ponadto, gdy czuje, że w nocy pociecha zaczyna się kręcić, karmi ją przez sen.  

 Aleksandra Piotrowska wyjawiła, że Monika Mrozowska ma szczęście, że jej dziecię, tak szybko zasypia. 

- Nie jestem zwolenniczką wojskowego drylu w wychowywaniu dzieci i nadmiernej sztywności, ale proszę mi uwierzyć w przeogromnej większości wypracowanie powtarzalnego rytmu i pewnych rytuałów zwiastujących, np. że za chwilę będziemy szli spać, po prostu ułatwia życie - tłumaczyła psycholog.

Natomiast mamom, które mają problem z uśpieniem maleństwa, poleciła, by korzystały z akcesoriów do tego przeznaczonych. 

- Możemy się wspierać najróżniejszymi przedmiotami, których na szczęście dzisiaj mamy spory wybór – podkreśliła.

Zalicza się do nich m.in. chmurkowa karuzelka, którą wcześniej zaprezentowała Paulina Zbyczyńska. Jakie zdaniem psycholog są jej zalety? Dowiesz się o nich z materiału wideo: 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Reporter: Bartek Dajnowski

Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
84
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0