Z miłości do piękna

Czy można łączyć ze sobą złotą i srebrną biżuterię? Jak zrobić to stylowo?

łączona biżuteria złota i srebrna

fot Apart

Z miłości do piękna

Czy można łączyć ze sobą złotą i srebrną biżuterię? Jak zrobić to stylowo?

łączona biżuteria złota i srebrna

fot Apart

Łączenie złota i srebra w jednej stylizacji jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia i nie najlepiej świadczyło o guście osoby, która to robiła. Jednak współczesna moda, której przyświeca duch rebelii bardzo lubi takie połączenie! Złoto i srebro można łączyć w różnych nowoczesnych stylizacjach. Jak zestawiać ze sobą dwa szlachetne kruszce?

Żyjemy w czasach, w których moda i styl są tak nieograniczone, że budzące niegdyś niesmak łączenie srebra i złota rozwinęło się w gorący trend. Widać to nie tylko w nowoczesnych stylizacjach, ale w samych wyrobach biżuteryjnych, dostępnych w salonach jubilerskich. Bardzo często żółte złoto i białe, przypominające barwą srebro, złoto są ze sobą połączone w obrączkach ślubnych, efektownych grubych bransoletkach czy kolczykach. 

Niemniej jednak, aby takie połączenie w naszej stylizacji wyglądało dobrze, trzeba przestrzegać kilku zasad, gdyż nieumiejętne dobranie biżuterii złotej do srebrnej może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

Dopasuj biżuterię do stroju

Uzupełniając swój strój biżuterią złotą i srebrną, należy rozważyć, czy jest to odpowiedni rodzaj biżuterii do stroju i okazji. Na zdecydowanie więcej możemy sobie pozwolić w codziennych, luźnych stylizacjach i dopełnić look odważną kompozycją biżuteryjnych dodatków. Jednak zawsze pamiętajmy o zasadzie „mniej znaczy więcej”! Jeśli mamy koszulę we wzory i spodnie w intensywnym kolorze, to w doborze biżuterii bądźmy raczej powściągliwi. Można mieszać metale, ale niech wykonane z nich ozdoby pozostaną subtelne i drobne.

Podobnie sprawy się mają ze strojem wieczorowym. Jeśli zakładamy strój ekstrawagancki i przyciągający wzrok – ograniczmy biżuterię do eleganckiego minimum. Jeśli jednak bazą stylizacji jest np. czarna sukienka, czarne klasyczne szpilki i czarna torebka, to z biżuterią możemy zaszaleć! Bez obaw załóż kilka naszyjników o różnej długości lub kilka bransoletek czy pierścionków, zestawiając srebro i złoto w taki sposób, by ze sobą sąsiadowało. Uwaga! Znacznie lepiej wygląda srebrny i złoty naszyjnik niż np. srebrne kolczyki plus złota bransoletka, bo taka stylizacja wydaje się dziełem przypadku, a nie zamierzonym efektem.

Wybierz jeden styl biżuterii złotej i srebrnej

Łączenie różnych metali szlachetnych jest już samo w sobie krokiem dosyć odważnym. Dlatego też warto zadbać o to, by pod innymi względami w biżuterii panowała harmonia. Dlatego tak istotny jest spójny styl biżuterii złotej i srebrnej. Romantyczny złoty pierścionek z diamentem niekorzystnie będzie wyglądał w towarzystwie nowoczesnej, geometrycznej srebrnej biżuterii i zegarka

Bardzo dobrze za to będzie wyglądało nałożonych na siebie kilka złotych i srebrnych bransoletek lub łańcuszków utrzymanych w jednolitej stylistyce. Tak samo minimalistyczny srebrny zegarek idealnie odnajdzie się w towarzystwie podobnej mu złotej bransoletki, a złote i srebrne ozdoby w stylu boho ożywią i dodadzą lekkości każdej stylizacji.

W modnym zestawianiu złotej i srebrnej biżuterii, bardzo pomocne może być też wykorzystanie wspólnego elementu, jakim jest kamień szlachetny, który dodatkowo powinien pasować kolorystycznie do całej naszej stylizacji.

Biżuteria łącząca złoto i srebro

Jeśli brakuje nam odwagi lub przekonania, że łączenie złota i srebra to dobry pomysł można zacząć od małych kroków, np. wybierając gotową biżuterię łączącą w sobie oba te metale. Mając już taki element, łatwiej nam będzie dobierać kolejne. Można sobie wtedy zupełnie spokojnie pozwolić na dobranie pozostałych dodatków również w obu kolorach bez ryzyka, że któryś element nie pasuje do pozostałych.

Od kilku sezonów nie wychodzą z mody piękne i bardzo kobiece bransoletki z charmsami, które pozwalają nam dowolnie łączyć złote i srebrne zawieszki. Na bransoletce najpiękniej prezentują się mieszane charmsy - nie tylko ze względu na trend łączenia złota ze srebrem, ale także dlatego, że kreatywny miks, dopasowany do indywidualnych potrzeb to istota współczesnej mody!


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
67
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0