Monika Pasternak - Mistrzyni Świata Fitness Figure

Miniony weekend był bardzo udany dla Moniki Pasternak - zawodniczki Fitness Figure. Monika zdobyła Mistrzostwo Świata Fitness Figure, została Miss World zawodów i zajęła drugie miejsce w zawodach dla profesjonalistów. O swoich wrażeniach z zawodów i ciężkiej pracy w drodze do sukcesu opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN.

To więcej niż mogłam oczekiwać

Monika Pasternak:

Zdobyłam mistrzostwo świata w swojej kategorii Fitness Figure. Zdobyłam tytuł Miss World całych zawodów - dostałam kartę PRO, która mnie upoważnia do startów w zawodach dla profesjonalistów. Tam z kolei zdobyłam drugie miejsce w swoim debiucie w zawodach dla zawodników profesjonalnych. To jest więcej niż mogłam oczekiwać danego dnia.

Co jest oceniane podczas zawodów?

Chodzi o odpowiednie proporcje, symetrię sylwetki, jakość i wielkość mięśni. Widoczną separację mięśniową, która jest wynikiem odpowiedniego odwodnienia i wysuszenia organizmu. Prezencja sceniczna.

Czy z tego sportu da się żyć

Oj nie, tu się więcej dokłada... i to bardzo dużo.

Czy ten sport jest zdrowy?

Żaden sport profesjonalny nie jest zdrowy. Piłka nożna uprawiana na wysokim poziomie też nie będzie zdrowa. Zdrowo jest ćwiczyć książkowo - 3 razy w tygodniu po 30 minut z tętnem 130.

monika_pasternak_ibff_pro:

Niech ten sen się nie kończy... ✨ ? Mistrzostwo Świata Fitness Figure ? ? Miss World 2019 w overall ? i tym samym... ? karta PRO ? Szybka decyzja: startować tego samego dnia z PROskami? To było pytanie retoryczne... ? ? i od razu 2. miejsce w lidze PRO!!! (startowałam z siedmioma PROskami, przegrywając jedynie z Rosjanką, której ciało było dosłownie posągiem, wyrzeźbionym w marmurze ?) Wszystko to jednego dnia... Moja głowa nie pojmuje jeszcze, co się stało... Ale absolutnie nie chcę wybudzać się z tego snu ✨

Autor: Anna Kobyłka