życie niepełnosprawnych

    życie niepełnosprawnych

    Wojtek Sawicki i Agata Tomaszewska to para, która w mediach społecznościowych występuje pod nazwą Life On Wheelz. Z ich działalności dowiemy się, jak wygląda codzienne życie osób z niepełnosprawnościami. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski spotkał się z parą, by porozmawiać o seksie i mitach, jakie krążą wokół tego tematu.

    Sonia Wesolik w wieku 21 lat została stewardessą i dołączyła do arabskich linii lotniczych. Dzięki tej pracy w ciągu dwóch lat udało jej się zwiedzić wiele zakątków świata. W sierpniu minionego roku podczas urlopu w Polsce Sonia uległa wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego złamała kręgosłup. Rokowania był takie, że Sonia nie będzie chodzić. Dziś Sonia jeździ na wózku i jest w czasie rehabilitacji. Co daje jej siłę by walczyć o siebie? Co jest największą przeszkodą w codziennym życiu? W studiu Dzień Dobry TVN Soni towarzyszył tata - Dariusz Wesolik. Jak zmieniło się życie całej rodziny po wypadku Soni?

    Od ponad tygodnia rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych protestują w Sejmie domagając się spełnienia dwóch postulatów. Protestujący żądają zrównania renty socjalnej z najniższą rentą ZUS oraz wprowadzenie dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agatę Komorowską, która wychowuje syna z zespołem Downa oraz Bartłomieja Skrzyńskiego, aktywistę, wykładowcę Uniwersytetu Wrocławskiego, który porusza się na wózku inwalidzkim. Jak wygląda ich codzienność? Czego najbardziej potrzebują?