zwiedzanie Polski

    zwiedzanie Polski

    Zwierzyniec (woj. lubelskie) jest nazywany perłą Roztocza. Znajduje się tuż przy granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, nad rzeką Wieprz. Nazwa gminy pochodzi od utworzonego na tych terenach w XVI wieku tzw. zwierzyńca. Trzymano w nim m.in.: żubry, jelenie, łosie, rysie, wilki, dziki. Okolica posiada wiele atrakcji przyrodniczych i komercyjnych, co czyni ją idealnym miejscem do rodzinnego wyjazdu. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić jeden z głównych ośrodków Roztocza Środkowego.

    O średniowiecznym zamku w Bobolicach krąży wiele legend, a jego historia to pasmo przeróżnych konfliktów. Szczęśliwie po ponad dziesięcioletniej rekonstrukcji udało się przywrócić mu pierwotny wygląd, dzięki czemu odbudowany zamek w Bobolicach prezentuje się niemal jak w latach swojej świetności.

    Zbliża się majówka. Warto wtedy pozwiedzać Polskę, bo większość z nas nie zna swojego kraju. Jakub Porada radzi, jakie trasy wybrać i jakie miejsca trzeba zobaczyć w majowy weekend. Opowiedział też o swojej nowej książce "Porada da radę". Zdradził też, że jest wielkim fanem...