żony

  żony

  O himalaistach i ich niezwykłych wyczynach powstają wywiady, artykuły czy książki. Kiedy oni zdobywają największe góry świata, ich żony toczą walkę z codziennością, tęsknotą i lękiem przed utratą najbliższych. Co czują kobiety, których partnerzy zdobywają najwyższe szczyty? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały Kasia Zdanowicz, dziennikarka TVN24, autorka książki "Zawsze mówi, że wróci" oraz Elżbieta Dąsal, żona Mirka "Falco" Dąsala. 

  "Żony Hollywood" to Polki, które miały odwagę spełnić swój american dream. Od lat mieszkają w Los Angeles, gdzie mają swój pomysł na biznes i życie godne pozazdroszczenia. Jedne żyją w związkach, inne wciąż poszukują prawdziwej miłości. Oprócz polskiej narodowości łączy je pasja do wystawnego życia, zakupów i obsesyjna dbałość o wygląd. Poznajcie Polki, które „poślubiły” Hollywood! Premiera 2 marca o godz. 9:00 na Player.pl Zapraszamy!

  Zdradzane Amerykanki wpadły na pomysł, jak zemścić się na swoich byłych i ich nowych partnerkach. Publikują ich zdjęcia i dane osobowe w Internecie. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy pisarkę Katarzynę Lengren, psycholog Marię Rotkiel i Norbiego, artystę estradowego.

  Wiele kobiet myli rolę żony z rolą matki. Jak to wpływa na związek i jak wyswobodzić się spod opiekuńczych skrzydeł żony-matki? A może mężczyźni lubią, gdy kobiety im matkują? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do naszych gości: kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, psycholog Marii Rotkiel i aktorki Alżbety Lenskiej. Czy Krzysztof Hołowczyc bywa ofiarą nadmiernego matkowania?

  Dwie trzecie Polaków uważa, że kobieta powinna w domu i zajmować się dziećmi, a meżczyzna powinien pracować na ich utrzymanie - tak wynika z sondażu zleconego przez pełnomocniczkę rządu ds. równego traktowania Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz. Oznacza to, że tradycyjny podział ról, z którym walczą feministki, jest jednak głęboko w nas zakorzeniony. Jak zmieniało się w ostatnich latach podejście kobiet i mężczyzn do ich ról społecznych? W studiu Dzień Dobry TVN gosciliśmy Patrycję Antosz z UJ, która to uczelnia przeprowadziła te badania, Edytę Poncyljusz, Małgorzatę Rozenek i Małagorztę Walewską. Czy wyniki badań są dla nich zaskakujące?