zegar

  zegar

  Nauka odczytywania godzin na zegarze jest ważną zdolnością, która przydaje się w rozmaitych codziennych sytuacjach. Właśnie dlatego wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak nauczyć dziecko zegara i odczytywania godzin.

  Masz problem z planowaniem i zarządzaniem czasem? Technika Pomodoro nauczy cię samodyscypliny, a jednocześnie poprawi efektywność twojej pracy. Metodę tę opracował jeszcze w latach osiemdziesiątych Włoch Francesco Cirillo, który będąc studentem, korzystał z czasomierza w kształcie pomidora – to właśnie od niego pochodzi nazwa całej metody. Na czym ona zatem polega?

  Kapsuła czasu to wiadomość przekazywana kolejnym pokoleniom, mająca umożliwić im zrozumienie minionych czasów i zwyczajów. Zjawisko nie jest niczym nowym, najstarsze odnalezione kapsuły mają ponad 200 lat. Znaleziona w 2013 roku polska tuba pochodziła z 1874 roku i zawierała monety oraz dokumenty.

  "Podwójny czas" - czas letni i zimowy - obowiązuje w blisko siedemdziesięciu krajach na całym świecie. W nocy, z soboty na niedzielę będziemy spać krócej. O godzinie 2.00 wskazówki zegarków musimy przestawić na godzinę 3.00. Naukowcy twierdzą, że zmiana czasu na letni może negatywnie wpływać na nasze zdrowie!

  ... które przeszło na czas letni! Kasia Olubińska wdrapała się na wieżę ratusza i namówiła zegarmistrza, pana Tadeusza Surmę, by już dziś przestawił tamtejszy zegar o godzinę do przodu. Dlatego nie wiemy, o której właściwie godzinie, na naszej scenie, pojawili się Kasia Popowska, Mateusz Hładki oraz Filip Chajzer, mnóstwo cukierków i caaaałe stadko dzieci! :)