Zdzisława Sośnicka

  Zdzisława Sośnicka

  Zdzisława Sośnicka wiele swoich przebojów nie tylko zaśpiewała, ale też skomponowała. Szczyt jej popularności przypadł na lata 70. i 80., ale nawet dziś jej piosenki są dobrze znane. Artystka zdecydowała się po latach wrócić do śpiewania. Co ją do tego skłoniło? Kiedy usłyszymy singiel promujący jej nową płytę? Czy bała się po tylu latach wejść do studia nagraniowego? Co myśli o polskim show-biznesie? I którą polską piosenkarkę lubi najbardziej? Dziennikarz Mateusz Hładki spotkał się ze Zdzisławą Sośnicką.

  Zapraszamy na niedzielę z Dzień Dobry Wakacje, a w programie: czy da się przeżyć urlop z rodziną nie korzystając z Internetu i telefonu? Opowiedzą Macademian Girl oraz Rafał Rutkowski. Wielki muzyczny powrót Zdzisławy Sośnickiej, a także: jak kłamią kobiety, a jak mężczyźni? Porozmawiamy z Zofią Zborowską i Krzysztofem Rutkowskim. Naszymi gośćmi będą też ludzie, którzy porzucili korporację, by spełniać marzenia innych. Zaś Roofi, Blacha, Kruk i Niecik opowiedzą o tym, jak zorganizowali największy taneczny obóz w Europie. Bądźcie z nami od 8:30! Zapraszamy w imieniu Anny Kalczyńskiej i Bartosza Węglarczyka.

  Zapraszamy na sobotę z Dzień Dobry Wakacje, a w programie: Anita Włodarczyk o tym, jak prezent sprawiła sobie na okrągłe urodziny. Dlaczego Olgierd Łukaszewicz pisze list do pani premier w sprawie 60-letniej kobiety, która urodziła bliźnięta? A także: ludzie i programy, za którymi tęsknimy oraz absolutne nowości – czyli z kim będziemy spędzać czas jesienią? Porozmawiamy też o wakacyjnym seksie Polaków! Warto być z nami w sobotę od 8.30. Zapraszamy w imieniu Anny Kalczyńskiej i Bartosza Węglarczyka.

  Gość Dzień Dobry TVN Andrzej Korzyński skomponował muzykę do bardzo wielu filmów polskich i zagranicznych, w tym m.in. do Człowieka z marmuru, Nie ma mocnych i Akademii Pana Kleksa. Komponował również dla takich polskich sław, jak: Maryla Rodowicz, Zdzisława Sośnicka i Czesław Niemen. On też wymyślił Franka Kimono. Ile miał lat, kiedy skomponował pierwszy utwór? Kto musiał go pilnować, by ten ćwiczył gamy do szkoły muzycznej? Co w pewnym momencie zniszczyło jego ego? Z kim najbardziej lubi pracować? Do studia zaprosiliśmy również wokalistkę Małgorzatę Ostrowską, która swego czasu śpiewała przeboje Andrzeja Korzyńskiego.

  Ich najnowszy album "Dla idei" to 11 mocno rockowych utworów z jeszcze mocniejszymi tekstami. Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Carrion z piosenką "Mowa cieni". Podoba się Wam?

  Jutro: Magda Cielecka prosto z Broadwayu o tym, jak to jest odnieść sukces w USA. Ponadto: najbogatsza kobieta w Polsce. Jak żyje i jak pracuje Grażyna Kulczyk. W programie także: Zdzisława Sośnicka wciąż zaskakuje i zachwyca oraz Maciej Mazur i Tomasz Sobierajski o tym, dlaczego sąsiedzi uwielbiają się podglądać. Zapraszamy jutro od 8:00. Program poprowadzą: Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.

  W kwietniu tego roku, po wielu trudach i latach starań, wreszcie ukazała się kolekcja 9 albumów Zdzisławy Sośnickiej. Czy to oznacza, że teraz Zdzisława Sośnicka powróci na muzyczną scenę i ruszy w trasę koncertową po Polsce? Jak powstała piosenka "Julia i ja"? Gościem Dzień Dobry TVN była wielka dama polskiej piosenki Zdzisława Sośnicka, którą Jolanta Pieńkowska porównuje do Tiny Turner i Barbry Streisand. Jaką piosenkę Sośnickiej lubicie najbardziej, a która piosenka jest jej ulubioną? Których polskich artystów Sośnicka ceni najbardziej?

  Już jutro w Dzień Dobry TVN: zobacz z jaką determinacją rodzeństwo walczy o odzyskanie siostry. Następnie, po latach nieobecności w mediach, wielki powrót Zdzisławy Sośnickiej. W programie także: Dorota Gardias kompletuje garderobę dla dziecka. Zobaczycie też, co działo się na planie teledysku Mikołaja Krawczyka. Bądźcie z nami jutro od 8:00!