Zakopower

  Zakopower

  Zakopower & Atom String Quartet to najnowszy projekt muzyczny obu zespołów. Kto kogo namówił do tej współpracy? Jak fani przyjęli pomysł połączenia góralskiego rocka z muzyką jazzową?

  Zakopower pracuje nad nowym, zaskakującym projektem - kapela postanowiła wydać swoje utwory w wersji folkowo-jezzowej. W tym celu połączyła swoje siły z zespołem Atom String Quartet. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Sebastiana Karpiela-Bułeckę i przedstawiciela kwartetu Mateusza Smoczyńskiego, aby powiedzieli nam o szczegółach projektu i wzajemnych inspiracjach. Muzyka Zakopower zapytaliśmy również o uroki rodzicielstwa.

  Nowa płyta zespołu Zakopower ukaże się już we wrześniu. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na plan teledysku do singla "Tak ma być" promującego planowany krążek. Występującego w klipie Andrzeja Woronowicza spytaliśmy, czy praca w filmie lub serialu różni się czymś od pracy przy teledysku?

  Zespół Zakopower pracuje nad nową płytą. Jak wygląda schemat pracy? Kto jest producentem albumu, a kto napisał teksty do piosenek? Czy Sebastianowi Karpielowi-Bułecce lepiej pracuje się, kiedy w jego życiu panuje spokój? Kiedy będzie premiera nowej płyty? Na kiedy planowana jest trasa koncertowa?

  Już jutro na ekrany kin wchodzi druga część "Hobbita". Czy kolejna część przygód kompanii Thorina i Bilbo Bagginsa jest lepsza pod pierwszej? Zobaczcie czego Ania Wendzikowska dowiedziała się od aktorów i twórców filmu. Kto chciał być elfem, a kto krasnoludem?

  Ostatnie przygotowania do trasy koncertowej zespołu "Zakopower" podglądała, z kamerą Dzień Dobry TVN", Kinga Burzyńska. Jak Sebastian Karpiel-Bułecka został dziennikarzem i jaka jest jego ulubiona kolęda?

  Zawsze lubiany przez Warszawiaków. Jak tym razem powita artystę Sala Kongresowa? O tym, co połączyło Górala i Krakowiaka, Grzegorz Turnau opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Na naszej scenie wykonał utwór "Kobieta niosąca chleb".

  Fryderyki 2012 rozdane! Wielkim zwycięzcą został zespól Zakopower, któremu utwór "Boso" przyniósł aż 3 statuetki. Ania Rusowicz odebrała swojego czwartego Fryderyka. Z laureatami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Już w maju zespół Zakopower rozpoczyna trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Zależy im nie tylko na angielskiej publiczności, ale także i przede wszystkim na publiczności polonijnej. W studiu Dzień Dobry TVN Sebastian Karpiel- Bułecka opowiedział o podboju Anglii oraz swoich oczekiwaniach wobec otwarcia Stadionu Narodowego.