zakonnik

    zakonnik

    Duchowny z Bytomia, który miał molestować ministrantów, oczekuje na proces w areszcie i utrzymuje, że oskarżający go chłopcy wszystko zmyślili. Jeden z nich w ostatnim czasie podjął kolejną próbę samobójczą w obawie przed wydłużającym się procesem. Sytuacji chłopców przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

    Artur F. i Piotr N. zostali zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze są zdania, że mężczyźni odpowiadają za kradzież wartego 100 tysięcy złotych dzieła sztuki, które znajdowało się w warszawskim klasztorze jezuitów. Podczas dochodzenia wyszło na jaw, że 57-letni Artur F. jest byłym zakonnikiem i mężem 91-letniej kobiety. Sprawą zajęli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".

    Benedykt ojciec Leon Knabit uchodzi za najbardziej wyluzowanego zakonnika z dużym poczuciem humoru. Ale ci, którzy pobierali u niego nauki mówią, że potrafi być srogim katechetą. Zaprosiliśmy ojca Leona do Dzień Dobry TVN, by porozmawiać o jego najnowszej książce i podejściu do życia. Ile przytuleń dziennie potrzebuje człowiek, by normalnie funkcjonować? ;)

    Czy Ojciec Leon Knabit nadal wierzy w Boga? Czy miewał chwile zwątpienia? Co o. Leon myśli o Papieżu Franciszku i Unii Europejskiej? Czy można mówić o duchowości bez religii? Czy nigdy nie brakowało ojcu Leonowi rodziny, z której zrezygnował dla kapłaństwa? I jak udała się wycieczka Pendolino z Krakowa do Warszawy? Zakochany w Bogu mnich był gościem Dzień Dobry TVN.