Witold Młynarczyk

  Witold Młynarczyk

  Rok szkolny już się rozpoczął, a w wielu szkołach i przedszkolach brakuje nauczycieli. Z czego to wynika? Jak to zmienić? O komentarz do zaistniałej sytuacji poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: dyrektora jednej ze szkół podstawowych w Łodzi Witolda Młynarczyka oraz pedagog Igę Kazimierczyk. Czy w szkole Pana Witolda też brakuje nauczycieli?

  Uczniowie pewnej szkoły w Polsce robiły zdjęcia nauczycielom, modyfikowały je i wrzucały do sieci. Dyrektorowi puściły nerwy, zabrał dzieciom telefony i wykasował z nich fotki. Czy jego zachowanie było dopuszczalne, czy może przekroczył granice? O zdanie zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN: dyrektora gabinetu Rzecznika Praw Dziecka Bartosza Sowiera i dyrektora jednej ze szkół w Łodzi Witolda Młynarczyka. Czy - według naszych gości - korzystanie przez uczniów z telefonów komórkowych w czasie pobytu w szkole powinno być ograniczone?

  W wyniku reformy oświaty nauczyciele, którzy chcą zachować pełny etat, muszą podjąć pracę w kilku szkołach. Co jeszcze ich czeka od nowego roku szkolnego? Ilu nauczycieli - w wyniku reformy - straciło pracę? O obietnicach Minister Edukacji Narodowej i rzeczywistej sytuacji w szkołach rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prezesem ZNP Sławomirem Broniarzem oraz nauczycielem i byłym dyrektorem gimnazjum w Łodzi Witoldem Młynarczykiem.

  W 2017 r. szykują się wielkie zmiany w systemie edukacji. Reforma rozpala emocje zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców. A co zarzucają jej goście Dzień Dobry TVN: dyrektor gimnazjum Witold Młynarczyk oraz historyk Jacek Staniszewski z Instytutu Badań Edukacyjnych?

  Poranne wstawanie do szkoły dla wielu dzieci to prawdziwy koszmar. Senność, problemy z koncentracją i rozdrażnienie - tak przeważnie wygląda ich pierwsza godzina lekcyjna. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychiatrę dr. Michała Skalskiego, który wyjaśnił skąd u uczniów "syndrom pierwszej godziny lekcyjnej". Czy nasze dzieci pracują ponad swoje siły? Witold Młynarczyk - dyrektor łódzkiego gimnazjum - powiedział, dlaczego jego zdaniem przesunięcie pierwszej lekcji na późniejszą godzinę to niekoniecznie słuszne rozwiązanie, a Kuba Zdrójkowski, nastoletni uczeń zdradził nam, jak wygląda jego początek dnia w szkole. Jak długo powinny sypiać nasze dzieci?

  Gość Dzień Dobry TVN Witold Młynarczyk jest jednym z najmłodszych dyrektorów w Polsce. Kochają go dzieci i rodzice, a kadra nauczycielska - szanuje. Nie lubi sztywniactwa. Spotkać można go nie tylko w gabinecie, ale też na jednym z portali społecznościowych. Na czym polega fenomen jego „nowoczesnego nauczania”? Jak sprawić, aby dzieci chciały przychodzić do szkoły? Czy odkąd został dyrektorem inni nauczyciele zmienili nastawienie do uczniów? Czy jest "po imieniu" z uczniami?