warcaby

    warcaby

    Pytanie, jak wygrać w warcaby towarzyszy tak naprawdę każdemu z graczy, który pierwsze kroki w nauce tej gry ma już za sobą. Czasami permanentne porażki wynikają z braku akceptacji dla kilku podstawowych zasad, które rządzą warcabami. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak wygrać w warcaby, najpierw powinieneś nauczyć się zasad, a potem odkryć, jak twórczo je łamać.

    9-letni Mateusz Wysokiński został mistrzem świata w warcabach do lat 11. Chłopiec był najmłodszym uczestnikiem turnieju i w drodze do tytułu pokonał niemal 250 zawodników. Ile miał lat, kiedy zaczął grać w warcaby? Kiedy zaczął wygrywać ze swoim tatą? Ile czasu chłopiec poświęca treningowi? Czy warcaby to jedyny sport, którym się zajmuje? Mateusza i jego tatę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, jak poszło Marcinowi Mellerowi w rozgrywce z młodym mistrzem.

    Gościem Dzień Dobry TVN była Natalia Sadowska, mistrzyni świata w warcabach. Jak Natalia wspomina zawody? Kto zaszczepił w niej miłość do warcabów? Jak wyglądają jej treningi i, jakie trzeba mieć do gry predyspozycje?