uprowadzenie

    uprowadzenie

    O tym, jak udało się zatrzymać porywacza 10-letniego chłopca z Krakowa i z jakimi trudnościami musieli zmierzyć się policjanci rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z komisarz Iwoną Jurkiewicz, rzecznikiem prasowym CBŚ. Jak długo dziecko przebywało w rękach porywacza? Co działo się przez 11 miesięcy śledztwa?

    Zdarza się, że kiedy jedno z rodziców jest pozbawione praw rodzicielskich lub ma ograniczony kontakt z dzieckiem decyduje się, by odebrać je partnerowi siłą. Czy w polskim prawie czyn ten funkcjonuje jako porwanie? Jak wygląda postępowanie w tego typu przypadkach? Jak dużo rejestruje się w Polsce uprowadzeń rodzicielskich? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Elżbieta Bansleben, adwokat oraz Irena Musiałkiewicz z Fundacji ITAKA.

    Cała Polska żyje sprawą uprowadzonej dziewczynki ze Szczecina. 10-letnia Maja została odnaleziona w Niemczech. Z rzecznikiem policji - Przemysławem Kimonem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak wyglądały poszukiwania Mai? Czym jest procedura Child Alert? Jak obywatele mogą pomóc policji w tego typu przypadkach? Jak lepiej zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci?

    Komandosi z Lublińca - krążą o nich legendy. To właśnie do nich wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Chciała z nim potrenować. Niestety w trakcie ćwiczeń Ula została uprowadzona! Jak nasza dziennikarka zachowywała się podczas porwania? Czy popełniła jakiś błąd? Czy Ula ma potencjał na żołnierza? Czego się nauczyła?