Uniejów

  Najstarsze miasto w Polsce i najmłodsze uzdrowisko. Michał Cessanis wybrał się do Uniejowa, by sprawdzić, jakie atrakcje czekają na miejscu na turystów. Termy, historyczny zamek i smaczne jedzenie. Co jeszcze zobaczył podróżnik?

  Uniejów to najmłodsze uzdrowisko w Polsce, w samym centrum kraju. Warto to miejsce docenić ze względu na wody termalne oraz za przyrodę, która je otacza. Jakie jeszcze atrakcje czekają tam na turystów? Sprawdziła to prezenterka pogody, Dorota Gardias.

  Wybierasz się na piknik? Przygotuj smaczne przekąski według przepisów Jana Kuronia. Skorzystaj z przepisów na: filety z dorsza w jarmużowo-krakersowej panierce z ryżem po arabsku, pastę z czerwonej fasoli z kuminem, chili i pestkami granatu oraz gazpacho. Czy wiecie, że gazpacho można zagęścić krakersami? Janowi Kuroniowi w kuchni towarzyszył Filip Chajzer.

  Wczoraj w Uniejowie było słychać szczęk oręża, a dziś - jak mówi Marcin Prokop - słychać szczęk naszych szczęk, ponieważ nagle temperatura spadła i zrobiło się zimno. Zapewniamy jednak, że z Dorotą i Marcinem sprawimy, że słońce do nas wróci. Prowadzący Dzień Dobry Wakacje mają swoje sposoby... :-)

  Daniel Olbrychski, który szablą posługiwać się potrafi i na koniu jeździ doskonale, przybędzie dziś do Uniejowa, by wziąć udział w XIII Wielkim Turnieju Rycerskim. Zaś Dorota Wellman zaprasza wszystkich do... swojego zamku! A my zapraszamy na poranek z Dzień Dobry Wakacje w niedzielę od 8:30.

  Uniejów słynie z kompleksu wód termalnych. Miasto posiada status miejscowości uzdrowiskowej dzięki właściwościom miejscowych ciepłych wód leczniczych. Ta woda stosowana jest nie tylko w leczeniu różnych schorzeń i w rehabilitacji, ale także w kosmetyce. Powstają tu nawet produkty do pielęgnacji zwierząt. O właściwościach i zastosowaniu wód termalnych ozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje, w Uniejowie, z Martą Krześniak, technologiem kosmetycznym i Leszkiem Stankiem, który przyszedł do naszego studia z psem Vaderkiem.

  W pierwszy weekend lipca jesteśmy, razem z Dorotą i Marcinem, w Uniejowie. Panuje tu gorąca atmosfera, nie tylko za sprawą prowadzących Dzień Dobry Wakacje, którzy przywieźli ze sobą do Uniejowa sporo słońca, ale przede wszystkich za sprawą tutejszych wód geotermalnych. Zaledwie kilka lat temu Uniejów otrzymał status miejscowości uzdrowiskowej, a od 2008 działają tutaj Termy Uniejów z gorącymi solankami leczniczymi. Zobaczcie z czego jeszcze słynie Uniejów, malownicze miasto położone nad Wartą.

  Zapraszamy na niedzielę z Dzień Dobry TVN w Uniejowie. A w programie: Małgorzata Rozenek-Majdan o trudnej drodze do bycia lady. Pokażemy też przygotowania do Wielkiego Meczu w słusznej sprawie. W programie także: niezwykła kobieta - Irena Santor o byciu doktorem honoris causa! Tylko u nas: portorykańska gwiazda Luis Fonsi. Bądźcie z nami w niedzielę od 8:30! Zapraszamy w imieniu Doroty Wellman i Marcina Prokopa.

  W najbliższą sobotę w Dzień Dobry Wakacje gościć będziemy Patrycję Markowską. Bądźcie z nami w sobotę od 8:30 przed telewizorami lub w Uniejowie! Zapraszamy!

  Dzień Dobry Wakacje! Na najbliższy weekend (1-2 lipca) do Uniejowa i przed telewizory zapraszają Was Dorota Wellman i Marcin Prokop. Bądźcie z nami w sobotę i niedzielę od 8:30! :-) Nasze główne studio w Uniejowie znajdzie się w pobliżu Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, ale będziemy też, razem z Ulą Chincz i Filipem Chajzerem, przy termach w Uniejowie. Zapraszamy!

  W niedzielny poranek Bartek Jędrzejak wybrał się do Uniejowa by skorzystać z właściwości tamtejszych wód termalnych. Zobaczcie.

  Tradycja Bożego Ciała w Kościele katolickim sięga setek lat. Jest to jedno z najpiękniejszych i kolorowych świąt. Jak się do niego przygotowują mieszkańcy Spycimierza - wsi znajdującej się niedaleko Uniejowa? Kto wprowadził tam tradycję układania kwietnych dywanów? Sprawdził to prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzajak, w gorących i wrzących termach w Uniejowie, spotkał także Olę Mikołajczyk i Katarzynę Galicę.