ulewny deszcz

    ulewny deszcz

    Na terenie aż siedmiu województw w Polsce można spodziewać się burz, silnego wiatru, ulew i gradu. W związku z gwałtownie zmieniającą się pogodą, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert z ostrzeżeniem. Możliwe są podtopienia i przerwy w dostawie prądu, a także tzw. burze łańcuszkowe. Czym jest to zjawisko?

    Piątek zapowiada się pogodnie na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W pozostałej części Polski zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach od 22 st. C na Pomorzu Zachodnim do 32 st. C na wschodzie. Ten "antagonizm termiczny" doprowadzi do gwałtownych burz z gradem.

    Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla czterech województw. Groźnie może być na Podkarpaciu, w Świętokrzyskiem, w Małopolsce i na Śląsku. Po południu prognozowany jest też grad. Sprawdź, gdzie jeszcze będzie niebezpiecznie.

    Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejczak pojechał do Mikołajek aby sprawdzić jak jesienna, deszczowa aura wpływa na nasze organizmy. Czy wilgoć pomaga nam w przygotowaniu się do zimy? A jak wpływa na naszą cerę?