udany związek

  Dlaczego para zdecydowała się budować relację bez bliskości fizycznej?

  Natassia Miller, w mediach społecznościowych znana jako "seksekspertka", dzieli się ze swoimi obserwatorami radami na temat satysfakcjonującego pożycia. Kobieta twierdzi, że udany seks opiera się o 5 filarów. Z okazji Międzynarodowego Dnia Seksu sprawdź, co jest ważne.

  Monogamia to pojęcie rozumiane w różny sposób przez nauki humanistyczne i ścisłe. We współczesnym świecie monogamia jest wciąż najbardziej rozpowszechnionym typem związków, chociaż w ostatnich latach coraz częściej mówi się o związkach otwartych, poligamicznych.

  5. edycja budzącego olbrzymie emocje programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka Łyczakowska i Wojciech Janik, którzy powiedzieli sobie "tak" w jego poprzedniej odsłonie, pozostają szczęśliwym małżeństwem. O przepisie na udany związek rozmawiali z psychologiem Piotrem Mosakiem.

  Udany związek to jedna z największych radości w życiu. Odnalezienie bratniej duszy, bliskości, zrozumienie, pożądanie, rozmowy do nocy lub po prostu wspólne milczenie. To chwile bezcenne, których nie da się niczym zastąpić. Czy istnieją zatem sposoby, aby nasz związek był udany, trwały i szczęśliwy? O tym postanowiłam porozmawiać z Katarzyną Kucewicz, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką.

  Pandemia to wyjątkowo ciężka próba dla związków. Więcej się kłócimy, dostrzegamy swoje wady. Izolacja i trwający od wielu miesięcy lockdown nie ułatwiają niestety zadania. Pewna pochodząca z Ukrainy para zdecydowała się stworzyć dla swojego związku ekstremalne warunki i przykuli się do siebie łańcuchem. Czy to dobra strategia? Zapytaliśmy naszego eksperta Piotra Mosaka.

  Victor Borsuk i doktor Marcin Capiga opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o tym, jak wygląda życie wypełnione pasją i jak ułożyć relację z pasjonatem. I choć czasem bywa trudno, to warto pamiętać, że dla niektórych ich hobby staje się sensem życia. Czy da się pogodzić pasję i miłość?

  Chris Hemsworth i Elsa Pataky to jedna z nielicznych par Hollywood, która może pochwalić się związkiem o długim stażu. Teraz zakochani udzielili wyjątkowego wywiadu i zdradzili, jak pielęgnują swoje małżeństwo. Co jest receptą ich świetnej relacji?

  George i Amal Clooney poznali się w 2013 r. Od tamtej pory udało im się stworzyć zgrany, oparty na wzajemnym zaufaniu związek. Para doczekała się dwójki dzieci - bliźniaków. Wszyscy spędzają czas pandemii w domowym zaciszu. Względny spokój zagwarantował jeden zakaz, który Amal dała George'owi. Czego aktorowi nie wolno?

  Podobno na początku związku kobiety myślą: "mam nadzieję, że on się zmieni", a mężczyźni: "mam nadzieję, że ona się nigdy nie zmieni". Z biegiem czasu poznajemy się bardziej i na światło dzienne wychodzą cechy, za którymi możemy nie przepadać. Czy jednak warto za wszelką cenę próbować zmieniać partnera? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psychoterapeutka i certyfikowany coach, Tatiana Mindewicz-Puacz.

  Zwykło się mówić, że to przeciwieństwa się przyciągają. A jak działają związki, w których partnerzy są do siebie podobni? Stali się tacy na przestrzeni lat, czy było tak od początku? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to małżeństwo psychologów: Piotra Mosaka i Tatianę Ostaszewską-Mosak oraz muzyków: Piotra i Joannę Lazerów.

  Okazuje się, że Ewa Farna woli pracować nad związkiem niż zmieniać - po pierwszym nieporozumieniu - partnera. Dziennikarce Dzień Dobry TVN artystka powiedziała, jaką ma receptę na udany związek.

  Niektóre osoby poszukujące partnera - czy to na jedną noc, czy na całe życie - wybierają się na tzw. łowy. O to, jak polują kobiety, a jak mężczyźni zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: aktorkę, reżyserkę i choreografkę Karolinę Wajdę, seksuologa Izabelę Jąderek i prezentera TVN Turbo Kubę Bielaka.

  Szukając szczęścia w miłości, często sięgamy do poradników. Autorką jednego z najbardziej popularnych poradników o związkach jest Ania Szlęzak, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Obok niej na kanapie zasiadła psycholog dr Joanna Heidtman. Panie zapytaliśmy o przepis na udany związek. Jakie błędy popełniają kobiety, które są w związku?