Toronto

  CN Tower to wieża, która znajduje się w Toronto, w Kanadzie. Budynek powstał w 1976 roku, a jego wysokość to 553 metry. CN Tower jest symbolem Toronto, a nawet całej Kanady. Nazwa angielska Canada's National Tower pochodzi od przedsiębiorstwa Canadian National Railway, które wybudowało wieżę.

  Toronto (stolica prowincji Ontario) to największe miasto Kanady leżące nad jeziorem Ontario. Zamieszkuje je więcej ludzi niż Ottawę – stolicę kraju. Ponad połowę mieszkańców stanowią imigranci, co doceniła Organizacja Narodów Zjednoczonych, przyznając miastu tytuł Najbardziej Wielokulturowego Miasta Świata.

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto to jedno z największych tego typu wydarzeń z udziałem publiczności. W ocenie znawców kina zdobycie na nim wyróżnienia może być przepustką do Oscara. Jak wygląda selekcja filmów? Czy na tegorocznej edycji imprezy można było obejrzeć także polskie produkcje?

  W Toronto powstają zdjęcia do filmu "Suicide Squad", w którym Jared Leto zagra Jokera. Do internetu wyciekły zdjęcia ucharakteryzowanego aktora. Jak wygląda nowy Joker? Kto - według prowadzącego Dzień Dobry TVN Marcina Prokopa - mógłby z powodzeniem wcielić się w rolę Jokera, gdyby Leto zrezygnował z gry w filmie?

  Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto Irmina Somers spotkała się, między innymi, z Michaelem Douglasem, Dustinem Hoffmanem, Krzysztofem Zanussim i Morganem Freemanem. Jakie filmy promowali i jakie mają rady dla początkujących aktorów?

  39. Międzynarodowy Festiwal Filmów w Toronto za nami. Irmina Somers, specjalnie dla Dzień Dobry TVN, zrelacjonowała to wydarzenie. Al Pacino i Richard Gere opowiedzieli Irminie o swoich nowych filmach.